Ostatnia w tym roku sesja rady miasta Kędzierzyna-Koźla rozpoczęła się miłą uroczystością – wręczono przyznane miesiąc temu tytuły Zasłużony dla Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Z rąk przewodniczącego rady miasta Andrzeja Kopcia i prezydent Sabiny Nowosielskiej tytuły wraz z gratulacjami odebrali Tadeusz Bratus, Zbigniew Staniś, Sebastian Świderski, a w imieniu Chóru Echo Kresów Anna Woś i Jerzy Zabłocki.

Chór Echo Kresów niedawno w świetnym stylu świętował swoje znaczone wieloma sukcesami pięciolecie. Nie trzeba też przedstawiać Sebastiana Świderskiego, siatkarza Mostostalu Azoty w czasach jego złotej ery, trenera, a obecnie prezesa Zaksy. Kolejne dwa wyróżnienia trafiły do ludzi kultury. Tadeusz Bratus to znakomity muzyk, od wielu lat przewijający się na scenie muzycznej miasta. Zbigniew Staniś kojarzy się na pewno od razu z Zespołem Pieśni i Tańca „Komes”, Międzynarodowymi Spotkaniami Zespołów Ludowych, a mieszkańcom osiedla Piastów z wieloletnią działalnością kulturalną, społeczną i sportową w Osiedlowym Domu Kultury „Komes”.

 

Skomentuj