Ta wiedza procentuje już w szkole. Najzdolniejsi chemicy ze stypendiami Grupy Azoty ZAK S.A. ZDJĘCIA

0

Najlepsi uczniowie z technikum technologii chemicznej w Zespole Szkół nr 3 po raz kolejny otrzymali stypendia od Grupy Azoty ZAK S.A. Wydarzenie było połączone ze ślubowaniem klas pierwszych w szkole.

Największy pracodawca w regionie objął swoim patronatem klasę chemiczną w Zespole Szkół nr 3 i co semestr przyznaje stypendia dla najzdolniejszych uczniów tego kierunku. W tym roku wyróżnienie przyznano aż 20 z nich.

– To najliczniejsza do tej pory grupa. Cieszymy się, że jest tak liczna, ale przede wszystkim powodem do radości są dla nas osiągnięcia naukowe młodzieży. Kryteria przyznawania stypendiów uwzględniają wyniki w nauce, ale nie tylko. W tym roku komisja stypendialna wzięła również pod uwagę wyniki uzyskiwane w olimpiadach i konkursach chemicznych – opowiada Iwona Drozdowicz-Tomaszek z Grupy Azoty ZAK S.A., po czym dodaje: – Liczymy na to, że stypendium zdopinguje młodzież do kontynuowania nauki w kierunku chemicznym.

Dyrektor ZS nr 3 Adam Kania w samych superlatywach wypowiadał się o współpracy z ZAK, jak również z innymi firmami z naszego powiatu, które wspierają placówkę organizując praktyki i staże dla uczniów.

– Dzisiejsze wręczenie stypendium ufundowanych przez Grupę Azoty ZAK S.A. pokazuje, że mamy ogromny potencjał, jeśli chodzi o chemię(…) Bardzo dziękuję pani Iwonie, która reprezentuje firmę, wzmacniając młodych ludzi i dbając o nich – powiedziała Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym.

Szczególne słowa uznania padły pod adresem Sandry Franecki, która na koniec ubiegłego roku szkolnego osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole (5,87), a do tego reprezentowała szkołę w finale ogólnopolskiej olimpiady wiedzy.

– Razem z Oliwią Gowin zajęłyśmy ósme miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – opowiada z dumą Sandra.

Lista stypendystów:

Rafał Jewtuch, Iwona Jewtuch, Klaudia Kołodziej, Izabela Fryga, Paweł Cypek-Kubica, Julia Czarnecka, Julia Kurpińska, Marta Wielgan, Gabriel Kamiński, Joanna Woszczyk, Agata Turyńska, Bartłomiej Szaro, Szymon Kabs, Patrycja Surmiak, Błażej Szulc, Magdalena Garbas, Piotr Prokop, Sandra Franecki, Oliwia Gowin, Radosław Cieślar.

Skomentuj