„Lokomotywa jest symbolem Kędzierzyna”. Zabytkowy parowóz już cieszy oko mieszkańców. WIDEO

29

Kilkunastogodzinna operacja ustawiania zabytkowego parowozu zakończyła się sukcesem. Od dziś mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą podziwiać odrestaurowaną lokomotywę Ty2, będącą hołdem mieszkańców miasta dla kolejarzy, dzięki którym na przełomie XIX i XX wieku Kędzierzyn dynamicznie się rozwijał, co skutkowało uzyskaniem praw miejskich. Przygotowania do transportu i ustawienia parowozu na skwerze Kolejarzy trwały aż dwa miesiące. W kolejnych miesiącach miasto planuje jeszcze urządzenie skweru, a sama lokomotywa zostanie podświetlona. Lokomotywa znajduje się w monitorowanej części Śródmieścia. Więcej w materiale wideo:

29 KOMENTARZE

 1. Jaka zadowolona pani rezydent, no nie mam pytań sukces urzędu miasta!!!! Szkoda ze to sa tematy zastępcze i tuszowanie ważnych spraw, ale gawiedź bedzie zadowolona bo wgl coś robia bo tamci to nic…

  • Stary kolejarzu dla Ciebie i twoich kolejarskich braci to robią, a Ty pierdoły piszesz. Być może, że twoim symbolem jest młotek, a lokomotywy znasz tylko z widzenia bo prawdziwy kolejarz by z tego nie kpił.

 2. A CIEKAWE,CZY W SOBOTE NA PROTESCIE BENZENOWYM POD STAROSTWEM POWIATOWYM,TEZ SIE POJAWI NASZA PANI PREZYDENT I ZROBIA JEJ FOTĘ ? MASKA ANTYSMOGOWA MILE WIDZIANA.

 3. Wieczni malkontenci, ciągle coś nie pasuje, zawsze niezadowoleni. Straszne macie życie, cały czas w stresie, smutku, współczuję wam.

   • Aha czyli pasuje ci to ze udaja ze coś robia? Bo budowanie pomniczków, ustawianie lokomotywy i malowanie mostu plus zrobienie paru dróg to sukces? No to życzę ci powodzenia w życiu jeśli uważasz ze robota na odwal jest dobra. Co z powietrzem? Co z nowymi miejscami pracy? Co wreszcie z cyganami? Co z mieszkaniami dla młodych? Może najpierw niech tym sie zajmie rezydent a później resztą badziewia… udawanie ze się coś robi to wciąż udawanie

 4. mamy swojego misia na miarę możliwości, czaskowski robi park z palet w centrum spalin, a w kk poko robi ławeczki do szachów w ciągle zasmrodzonym miejscu, jak tam BENZEN pani prezydentowo ???

 5. Dwa miesiące dobry żart pracuje na terenie azot to wiem ile czekała gotowa na transport panie prezydent to na razie każdy jej pomysł trwa kilka lat jaki ala basen tak i lokomotywa

 6. Podróż prawdziwym pociągiem, to poszukiwanie przejazdu bez przesiadek. I można zdziwić się, miasto możliwości nie ma wielu bezpośrednich połączeń z Polską. Teraz zaśpiewamy jedzie pociąg…byle nie do Kędzierzyna..

 7. Chciał bym przypomnieć Pani Prezydentowej co jest w Mieście Możliwości jako logo

  Może to Benzen który mamy z każdej strony
  Gdzie się człowiek nie obróci tam BENZEN
  JAK SIE PANI ŻYJE W TYM MIESCIE MOZLIWOSCI
  Dalej Pani mydli wszystkim oczy jak za czasów ZAK jak chciała Pani żeby na Panią zagłosować.

 8. Skoro lokomotywa jest ukłonem w stronę kolejarskiej braci, to uważam, że powinna nosić imię Ich Patronki – Św. Katarzyny. Zatem – KASIA !!!

 9. KOMENTARZE POPARCIA DLA P.P.PISZA PODSTAWIENI A RACZEJ OBSTAWIENI ,,KOMENTATORZY „.A DZISIAJ BEDZIE SIE DZIALO POD STAROSTWEM W K – KOZLU.MAMY JUZ DOSC PODTRUWANIA NAS BENZENEM ,POD OSLONA NOCY!!!

Skomentuj