Szymon Gromada srebrnym i brązowym medalistą! Sukces niepełnosprawnego pływaka z Kędzierzyna-Koźla

6

Pierwsze zawody i od razu zgarnął srebro i brąz. Szymon Gromada z Kędzierzyna-Koźla wziął udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu ZSS „Sprawni Razem” w Krakowie. Tym samym pobił swój życiowy rekord 42.93 sekundy na odcinku 50 metrów. 

Szymon Gromada z Kędzierzyna-Koźla może pochwalić się nie lada osiągnięciem. Nie dość, że profesjonalnie trenuje od zaledwie miesiąca, wystartował w swoich pierwszych tej rangi zawodach, to od razu zgarnął cztery medale. W Mistrzostwach Polski w Pływaniu ZSS „Sprawni Razem” w Krakowie zdobył brąz w stylu dowolnym, brąz w stylu motylkowym, brąz w stylu dowolnym w kategorii open oraz srebro w sztafecie drużynowej stylem dowolnym.

Profesjonalnie Szymon trenuje od miesiąca. Jak był mały, bał się wody, lecz zaczynał się z nią stopniowo oswajać. Ewa Hałambiec była pierwszym trenerem, który zauważył w Szymonie talent, rok temu rozpoczęliśmy indywidualne treningi u pani Eweliny Deneki, która wniosła wiele do stylu Szymka. We wrześniu udało nam się dołączyć do Fundacji SONI w Gliwicach. Tak więc Szymon codziennie od poniedziałku do piątku jeździ do Gliwic i trenuje pod okiem trenera Bartłomieja Koziara – mówi Sandra Gromada, siostra Szymka.

Szymon urodził się z Zespołem Downa, jednak dysfunkcja nie przeszkadza mu w rozwoju swoich pasji. Dla Szymka start w zawodach był ogromnym wyzwaniem, do tego tuż po wystartowaniu pękły mu okulary, był zdezorientowany, jednak aplauz publiczności i wsparcie najbliższych były na tyle motywujące, że pływak nie poddał się i walczył o zwycięstwo. Teraz Szymon uskrzydlony sukcesem jeszcze chętniej trenuje, aby udoskonalić swój styl i powalczyć o złoto w kolejnych zawodach.

6 KOMENTARZE

Skomentuj