piątek, 19 kwietnia 2024 09:48

Szymon Gromada i jego sukces na Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa Albufeira

Ten dzielny pływak już przyzwyczaj nas do swoich sukcesów. Za nami kolejna rywalizacja sportowa i piąte miejsce na 10 Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa Albufeira w Portugali.

Szymon Gromada urodził się z Zespołem Downa, jednak dysfunkcja nie przeszkadza mu w rozwoju swoich pasji. Rok temu w Mistrzostwach Polski w Pływaniu ZSS „Sprawni Razem” w Krakowie zdobył brąz w stylu dowolnym, brąz w stylu motylkowym, brąz w stylu dowolnym w kategorii open oraz srebro w sztafecie drużynowej stylem dowolnym. Na Mistrzostwach Polski w Krakowie, które odbywały się we wrześniu, zdobył złoty medal w stylu dowolnym na 50 metrów, a w stylu motylkowym na 50 metrów i dowolnym na 200 metrów wywalczył  brązowy medal. To ogromny sukces dla młodego zawodnika z Kędzierzyna-Koźla.

Do sukcesów Szymona dochodzi piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa Albufeira

- Dzisiejszy start był jednym z najcięższych, był moim wyzwaniem. Mam życiówkę 14.56 s poprawioną aż o 30 sekund. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą. To nie koniec, wieczorem kolejne starty - czytamy na profilu Szymona.