Szymon Gromada drugim wicemistrzem Europy! Wielki sukces pływaka na zawodach VIRTUS European Summer Games

3

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Szymon Gromada zdobył brązowy medal na zawodach VIRTUS European Summer Games w Krakowie, tym samym stał się drugim wicemistrzem Europy.     

To był pierwszy start Szymona w zawodach tak wysokiej rangi, jednak wzorcowo opanował stres, dając z siebie wszystko. W zawodach VIRTUS European Summer Games udział wzięło 52 pływaków z 12 krajów, a wśród nich reprezentant naszego miasta Szymon. Wystartował 6 razy indywidualnie, robiąc niezłe życiówki: 100 metrów stylem motylkowym 1.35.03 (było 1.38.93) 4 miejsce, 50 metrów stylem motylkowym 39.81 (było 40.60) 4 miejsce, 400 metrów stylem dowolnym 7.00.76 (było 7.10.12) 5 miejsce, 100 metrów stylem dowolnym 1.23.65 (było 1.27.14) 5 metrów, 200 metrów stylem dowolnym, 6 miejsce 50 metrów stylem dowolnym. Dodatkowo razem z przyjaciółmi Szymon startował w sztafetach, które dały im wysokie lokaty.

– Szymon przywiózł do domu spore doświadczenie i kilka życiówek. Dziękuję wszystkim, którzy mu kibicowali i trzymali za niego kciuki. Teraz czas na mały odpoczynek i wracamy do przygotowań bo już niedługo kierunek Portugalia. Zawody były intensywne. Już o 9.00 rozgrzewka, 9.30 pierwsze starty eliminacyjne, a chwilę później finały i sztafety. Za każdym razem spośród kilkudziesięciu uczestników dostawał się w czołówce do finałów. Finały były sporym wyzwaniem, ale za każdym razem Szymon był jednym z najlepszych. Jak na pierwszy raz są to świetne wyniki, które pokazują, że jest w nim potencjał – mówi Sandra Gromada, siostra Szymona.

3 KOMENTARZE

  1. Super Szymon,gratulacje za b.dobry wynik,gratulacje dla trenerki udowodniliście ze na naszym basenie też można wytrenować Mistrza!??

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj