Sztuka zapewniła mu nieśmiertelność. Wystawa dzieł zmarłego malarza

1

To jego ostatnia wystawa, którą udało się zorganizować dzięki staraniom żony i przyjaciół. Wojciech Kalinowski był niezwykłym człowiekiem, który dzięki swojemu talentowi zapewnił sobie nieśmiertelność. Wystawę „For Memory” możemy oglądać w Galerii Sztuk Wszelakich w Domu Kultury „Chemik”.

Wojciech Kalinowski urodził się w Biskupcu koło Iławy. Swoją pierwszą pracę rozpoczął w Zakładach Chemicznych w Oświęcimiu, następnie zatrudnił się w Petrochemii-Blachownia. Wyjechał na dwuletni kontrakt do Iraku i tam stworzył obraz, na którym uwiecznił kapliczkę wybudowaną przez żołnierzy Pierwszej Brygady Strzelców Karpackich w 1943 roku. Jak mówią o nim bliscy, był niezwykłą osobą roztaczającą optymistyczną aurę, co doskonale widać na jego pracach natchnionych szeroko pojętą naturą.

Po przejściu na emeryturę Wojciech Kalinowski realizował się w sekcji malarskiej „Alla Prima”, działającej w Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz Klubie Plastyków Nieprofesjonalnych w Miejskim Ośrodku Kultury. Od 2005 roku gromadził doświadczenie, poznając różne techniki malarskie. Świetlisty suchy pastel, akryl, ołówek to jego ulubione środki wyrazu.

Pracę tego niezwykłego artysty możemy oglądać do 15 września w Galerii Sztuk Wszelakich w Domu Kultury „Chemik”.

1 KOMENTARZ

Skomentuj