Szpital wyda prawie 12 milionów złotych na przebudowę bloku operacyjnego i nowy sprzęt

3

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu czekają kolejne duże inwestycje. Dzięki dotacji unijnej oraz środkom z budżetu powiatu przebudowany zostanie blok operacyjny. Drugim elementem będzie poprawa infrastruktury i wyposażenia podnoszącego wydajność leczenia chorób cywilizacyjnych.

Całkowita wartość obu projektów wynosi blisko 12 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów sięgnie dofinansowanie ze środków unijnych, pozostałe środki (niespełna 2,7 miliona złotych) wyłoży Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Starosta powiatu przypomniała, że szpital już wcześniej ubiegał się o unijne fundusze na przebudowę bloku operacyjnego, ale ostatecznie wycofał wniosek. – Złożyliśmy kolejny wniosek, w którym dofinansowanie było znacznie wyższe. Duża w tym zasługa poprzedniego dyrektora Marka Staszewskiego, który przygotowywał całą dokumentację – powiedziała Małgorzata Tudaj.

Ponad osiem milionów złotych zostanie przeznaczone na przebudowę bloku operacyjnego szpitala. – W ramach projektu realizowane będą trzy elementy: prace budowlane, zakup i montaż niezbędnych mebli oraz element fundamentalny – zakup wyposażenia medycznego na oddział intensywnej opieki medycznej – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Na przebudowany oddział trafią nowe łóżka, kardiomonitory z centralą monitorującą, pompy infuzyjne, aparat USG anestezjologiczny do przyłóżkowej oceny pacjenta, przenośny aparat USG, wózek reanimacyjny, defibrylator oraz respiratory stacjonarne i respirator transportowy.

Umowę podpisali wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek oraz dyrektor szpitala Jarosław Kończyło. Obaj podkreślali, że dla zapewnienia najwyższych standardów w opiece medycznej konieczne jest stałe modernizowanie wyposażenia lecznicy.

W ramach wartego niespełna 3,8 miliona złotych projektu polepszenia infrastruktury oraz wyposażenia podnoszącego wydajność leczenia chorób cywilizacyjnych do kozielskiego szpitala trafią nowe łóżka na sale wybudzeń, mosty sufitowe, aparat do znieczulenia z kardiomonitorem, monitor zwiotczenia mięśniowego, stół operacyjny laryngologiczny i okulistyczny, centrala monitorująca, wózek anestezjologiczny z zestawem do intubacji i dwoma laryngoskopami, defibrylator, wózek reanimacyjny i stolik zabiegowy. Projekt obejmuje też budowę myjni chirurgicznej.

 

3 KOMENTARZE

  1. że dla zapewnienia najwyższych standardów w opiece medycznej konieczne jest stałe modernizowanie wyposażenia lecznicy buahahaaaa w Czeczenii szpitale lepiej traktują pacjentów niż szpital w Koźlu szczególnie oddział urologii pozdrawiam święte krowy pielęgniarki z tego oddziału

    • Sam się podkopałeś. Rzeczywistość się zmienia, tym samym modernizacja jest konieczna. Pozdrawiam znaki interpunkcyjne, o których zapomniałeś.

  2. jak by podsumować wszystkie wydatki na odbudowę, kolejne remonty, przenosiny oddziałów, remonty remontów to pewnie wystarczyło by na nowy supernowoczesny szpital. no ale wtedy wystarczy jeden przetarg.

Skomentuj