Szpital w Koźlu niebawem będzie miał nową salę operacyjną. Mimo pandemii prace idą pełną parą

2

Dzięki pieniądzom przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Marszałkowski w Opolu, wkrótce szpital w Koźlu będzie miał salę operacyjną z prawdziwego zdarzenia. To część dużego, wartego 13 mln zł projektu, na który Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej i samorząd zdobyli unijne dofinansowanie.

Nowy blok operacyjny nabiera już kształtów, instalowany jest pierwszy, wysokiej jakości sprzęt. Obok powstanie sala wybudzeniowa dla pacjentów. Wcześniej z tego samego projektu szpital oddał do użytku nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, który teraz służy pacjentom z COVID-19. OIOM zmienił lokalizację i został wyposażony w najnowszą aparaturę, łóżka z kardiomonitorami podłączonymi do centrali monitorującej. Do tego trafiły tam też nowe specjalistyczne aparaty do ratowania życia.

Planowana od dłuższego czasu przebudowa szpitala w Koźlu jest możliwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 oraz pieniądzom z budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w kwocie 3 mln zł. Pomysł zrodził się jeszcze za poprzedniego dyrektora placówki Marka Staszewskiego, obecnie szefa Opolskiego Centrum Onkologii. Ostatecznie w 2017 roku starosta Małgorzata Tudaj i dyrektor lecznicy odebrali w urzędzie marszałkowskim umowę gwarantującą największą po latach przebudowę. Potem nastał czas skomplikowanych i czasochłonnych uzgodnień projektowych. W 2019 roku obecny dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło podpisał umowę z wykonawcą prac, które mimo pandemii niebawem doczekają się szczęśliwego finału.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. To dobre wieści. Lecz na razie nie dla wszystkich….. Chamstwem jest pozostawienie ludzi bez leczenia szpitalnego na choroby onkologiczne, kardiologiczne, neurologiczne i pozostałe na terenie powiatu K-Kozielskiego. Wynika z tego że już nie ma znaczenia czy się umrze na powyższe schorzenia czy na Sars Cov 2 – Covid19. Samorządowcy (Wojewoda, Starostwo) zadecydowali olewając tym samym Nas społeczeństwo. Tylko zakłady pogrzebowe i ksiądz będą „zacierać ręce”.

Skomentuj