Od środy szpital w Kędzierzynie-Koźlu znów dla pacjentów z Covid-19. Częściowe przekształcenie

23

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie – w listopadzie wojewoda opolski podjął decyzję o ponownym przekształceniu szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w placówkę dla pacjentów z koronawirusem, następnie, po interwencji starosty, zmienił decyzję, by teraz ponownie do niej wrócić. Szpital, na razie częściowo, zostanie przekształcony w placówkę covidową.

Otrzymaną 17 grudnia decyzją wojewody opolskiego SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu od dnia 22 grudnia realizuje zabezpieczenie medyczne dla pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem.

„Utworzyliśmy maksymalne 50 łóżek przeznaczonych tylko dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pacjentów oraz ciągłości wszystkich świadczeń medycznych” – zapewnia SP ZOZ. – W dniu 17 grudnia 2021 otrzymaliśmy decyzję wojewody opolskiego o konieczności utworzenia od dnia 22 grudnia (środa) br. bazy łóżek przeznaczonych dla Pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Decyzja nie zawiera całościowego przekształcenia szpitala w „covidowy” (jednoimienny). Z uwagi dużą liczbę leczonych pacjentów z przyczyn innych niż COVID-19 oraz wskazywaną w decyzji konieczność zachowania bezpieczeństwa obu grup pacjentów i personelu medycznego, wydzieliliśmy maksymalnie 50 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości wszystkich świadczeń medycznych.

Powstały dwa tymczasowe oddziały dla Pacjentów zainfekowanych koronawirusem SARS-CoV-2. Utworzono dodatkową „Tymczasową izbę przyjęć dla pacjentów covidowych”, zachowując zwiększone środki bezpieczeństwa. Trwają konieczne prace zmierzające do zachowania septyczności oddziałów tzw. covidowych. Pracuje Szpitalny Oddział Ratunkowy, dla którego zostały wdrożone dodatkowe procedury bezpieczeństwa z uwagi na przyjęcia obu grup pacjentów. Pracuje w stałej lokalizacji Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna (z prawej strony budynku głównego przy ulicy Judyma) Pracuje normalnie w osobnym budynku przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu Oddział Geriatryczny i Oddział Pulmonologiczny. Obecnie poradnie specjalistyczne pracują normalnie. W szpitalu przebywa 205 pacjentów. W tym na Oddziale Intensywnej opieki Medycznej przebywa 8 pacjentów, 43 na oddziale wewnętrznym i 24 na Oddziale Neurologicznym. Na Oddziale Pediatrii w całości przeznaczonym dla Pacjentów z COVID-19 przebywa obecnie pięcioro dzieci.

„W okresie pandemii i nakładającym się na niego okresie świątecznym ogromnym wyzwaniem jest zachowanie płynności i bezpieczeństwa leczenia dla wszystkich pacjentów i to wyzwanie podejmujemy jako cały szpital” – przekazał SP ZOZ. „Bardzo prosimy o szczepienie się przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 i przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych! Prosimy o zachowanie dystansu społecznego, częstej dezynfekcji rąk oraz poprawne ubieranie maseczek!”

23 KOMENTARZE

 1. Pracuje w stałej lokalizacji Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna (z prawej strony budynku głównego na ul. Roosevelta 2) Pracuje normalnie w osobnym budynku przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu Oddział Geriatryczny i Oddział Pulmonologiczny.

  Hmma nocna i świateczna to nie czasem w kedzierzynie, a nie w kozlu? nawet na stronie ZOZ stoi wyraznie, ze nocna i swiateczna tona JUdyma.

 2. Napiszę tak -nie żałuję tych co się nie zaszxczepili i umierają i chorują, mieliście swoją szansę. Sami jesteście sobie winni choroby i oskarżam was o to ze zarazacie tych co są zaszczepieni, powinno was się całkowicie odizolować od społeczeństwa, jesteście Nie zaszczepieni zakalą narodu, macie na sumieniu wszystkich tych co zmarli! !!! Szpitale powinny być otwarte dla wszystkich, dzięki wam nie zaszczepionym jest tak jak jest

   • A po to ze jak juz się rozchoruje będę przechodził chorobę łagodnie bez zajmowania łóżka szpitalnego, bo oprócz covida są inne choroby i ludzie którzy potrzebują, ale ale uparci jak osly antyszczepionkowcy odbierają miejsca pobytu tym potrzebującym

 3. Już widać, że z covidem będziemy musieli żyć stale. Nie róbmy więc co chwilę cyrku tworząc czasowe szpitale dla chorych na covid. Mamy szpital na ul. Judyma i masę miejsca dookoła. Zróbmy z niego szpital zakaźny a kozielski zostawmy wszystkim pozostałym. Teraz się miotamy, wozimy naszych chorych poza Kędzierzyn. Raz tych raz tamtych. Paranoja.

 4. Rob to ciebie powini zamknac , szczepienia nie sa obowiazkowe tylko kto chce wiec zamknij jadaczke patyczaku społeczeństwa nazywaną pospolstwem

  • A powinny być obowiązkowe, do tego dojdzie i ty antyszczepionkowcu będziesz siedział w domu, bo takich tredowatych jak ty społeczeństwo nie chce, zakalo społeczeństwa ???

 5. Pracuje w stałej lokalizacji Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna (z prawej strony budynku głównego na ul. Roosevelta 2) Pracuje normalnie w osobnym budynku przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu Oddział Geriatryczny i Oddział Pulmonologiczny.

  Te KK24, wy dalej w to idziecie? Ze prawa strona ?? Czyzby was ciagnelo w prawo? A jesli w nocy zamowie TAXI z Blachowni i pojade do Kozla na prawa strone, a tam nie ma prawej strony i kolejna TAXI na Judyma, czy zaplacicie mi za te TAXI ??? Bo powolam sie na wasza informacje medialna, beda jaja :)

 6. A poza tym nie ma sensu nic już pisać, antyszczepionkowiec jest i będzie dalej UPARTYM OSLEM, do takich nic nie dociera, chyba tylko jedno -śmierć bliskiej osoby lub wlasna

  • Wy kowidianie popadacie w jakiś fanatyzm po tym szczepienu? Chcesz to się przerabiaj na GMO ale nie wyzywaj ludzi, którzy tego nie chcą.

 7. Jako szanowany intelektualista i oświęcony członek renesansu popieram covidian, szurów, antyszczepów. Obecna kasta rządząca jest w ciągłych konsultacjach z przedstawicielami tych oświeconych ruchów oddolnych. To dzięki ich zaangażowaniu i wiedzy rząd spokojnie zajmuje się ważniejszymi sprawami niż 5 spadających tupolewów dziennie, dziś dzięki naszym staraniom i wysiłkom 7 tupolewów się rozczłonkowało o glebę (700 zgonów). Kto by tam w rządzie się przejmował zwykłymi obywatelami, ważniejsza jest elita Polski która zginęła w zamachu.

  Czy rząd pełen intelektualistów i dogłębnych myślicieli liczy zgony tych którzy padli bo covidowcy blokują im szpitale? Ale co tam, to nie jest ważne, ważne by przykryć nieudolność erupcją z szamba.
  Cieszmy się „wolnością” słowa na łamach KK24. Wiedzcie, że kto podnosi rękę na władzę, może być pewien, że mu tę rękę władza odrąbie w interesie PiS, tak już mówił Cyrankiewicz. Nic nie jest dane na zawsze, wolność to przejściowe i coraz krótsze etapy w historii Polski.

  Dziwi mnie władza, że pozwala sobie na takie ubytki elektoratu, tym tempem następuje straszna depopulacja potencjalnych wyborców, kto będzie na mnie i na kolegów z PiS głosował? Ludzie opamiętajcie się, nie może być, że słupki opozycji rosną. Dajemy wam coraz więcej kasy, mówimy, że jesteście bogaci i cała Europa nam zazdrości niskich cen benzyny. A wy co?? Zaczynacie mieć wątpliwości?? Niewdzięcznicy !

 8. Pracuje w stałej lokalizacji Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna (z prawej strony budynku głównego przy ulicy Judyma) Pracuje normalnie w osobnym budynku przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu Oddział Geriatryczny i Oddział Pulmonologiczny.

  Oho jest korekta BRAWO lecz nadal cos nie tak jest z tym bardzo dziwnym zdaniem :)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj