Szpital w Kędzierzynie-Koźlu znów będzie przyjmował pacjentów bez koronawirusa! Jest decyzja wojewody

9

Kozielski szpital działający obecnie jako placówka węzłowa wyłącznie dla pacjentów zarażonych koronawirusem, w części ponownie zacznie przyjmować także pacjentów niezarażonych.

Decyzję na dzisiejszej konferencji prasowej w starostwie powiatowym (to organ prowadzący szpital) ogłosiła starosta Małgorzata Tudaj wraz z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespoły Opieki Zdrowotnej Jarosławem Kończyło.

– Wraz z dniem 20 stycznia szpital zacznie pracować jako szpital hybrydowy, co oznacza częściowe odmrożenie niektórych oddziałów – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

– Według wcześniejszych zapowiedzi mieliśmy być odmrażani w ostatnim etapie, tymczasem rozpocznie się to już w przyszłą środę. Jest to informacja z wczoraj, także intensywnie przygotowujemy się do wprowadzenia nowej formuły – dodał Jarosław Kończyło.

Od 20 stycznia szpital w Koźlu będzie zapewniał 156 miejsc covidowych i 204 niecovidowe w ramach oddziałów ginekologicznego, urologicznego, laryngologicznego, chirurgicznego, pediatrii, okulistyki, ortopedii oraz SOR. Informacja o przywróceniu szpitala została przekazana wczoraj.

9 KOMENTARZE

  1. Nareszcie! Dobra wiadomość, oby jak najszybciej bo strach z domu wychodzić mając świadomość że w razie wypadku na karetkę przyjdzie czekać godzinę albo i więcej.

  2. Ciekawe na jak długo ? Znowu do decyzji wojewody ? Bo już w okresie poprzedniego „odmrożenia” szpitala władzunia zapewniała iż nie zostanie on zamknięty. Skłamali. Czy można im wierzyć ? Przypominam że szpital ten jest szpitalem powiatowym a więc to p. Tudaj jest osobą nadzorującą z ramienia pełnionego stanowiska a nie wojewoda. Już okres ten pokazał jak kuleje działalność służby zdrowia. Jaki problem mają ludzie chorzy na inne choroby… Ilu z nich już umarło bo nie było możliwości leczenia. I to w mieście możliwości drugim co do wielkości po Opolu i do tego z dwoma zakładami chemicznymi oraz sporym węzłem drogowym…..

  3. No chyba nie robią nam żadnej łaski? jeśli wszyscy lekarze są zaszczepieni to co w tym dziwnego, że mają przyjmować pacjentów? nauczyciele mają wrócić do szkół, dzieciaki roznoszą bezobjawowo wirusa a państwo ma gdzieś zagrożenie ich zdrowia. Tutaj nagle wielkie halo, że zaszczepiony lekarz łaskawie i bohatersko mnie przyjmie w szpitalu? brawo….

    • Coś za dużo tv kolego, bezobjawowy wirus roznoszony przez dzieci… przecież sars cov 2 nie jest wpisany na listę chorób zakaźnych(strona rządowa i who zapraszam), szczepionka robiona na szybko, brak odpowiedzialności dla rzadu, lekarzy i producentów, lekarze na prawdę nie chcą się szczepić, ale trzeba to sprawdzić a nie ślepo wierzyć mediom. Tak samo z tymi nielegalnymi obostrzeniami, sąd w Opolu dał wyrok że wolno otwierać swoje restauracje, a jakoś z tym ciężko polemizować… szczepionki mogą mieć wirusa i zaszczepić zdrowych, myślących nie zaszczepionych(polecam zapoznać się ze zdaniem dr. Jaśkowskiego). Tak wiem wiem jestem płaskoziemcem, antycovidowcem i piszę ten koment w czepku :) Darujcie sobie już serio hehe

  4. Czyli jak to jest, czytam w necie, że aktualnie jest tam zajętych około 90 łóżek, dla osób z COVID, a w szpitalu jest łącznie 360 łóżek, więc te 90 to 1/4 a w 3/4 wiatr hula czy co?

Skomentuj