Szpital w Kędzierzynie-Koźlu znosi opłaty dla rodziców na oddziale dziecięcym

0

Rodzice, którzy przebywali z dziećmi w kozielskim szpitalu, do tej pory musieli za to płacić. To jednak się zmienia. Od 1 czerwca pobyt będzie darmowy.

Jak tłumaczy dyrekcja szpitala, rodzic towarzysząc dziecku na oddziale, ma czuć się komfortowo. Wspiera przecież personel w prostych obowiązkach pielęgnacyjnych.

– Rodzice stanowią nieocenioną pomoc w procesie zdrowienia ich dzieci – mówi kierownik oddziału pediatrycznego Danuta Gmyrek – Nie dość, że zapewniają chorym dzieciom poczucie bezpieczeństwa w szpitalu, to jeszcze pomagają naszemu personelowi w niektórych czynnościach – dodaje.

Zależy nam, by systematycznie poprawiać warunki pobytu pacjenta na oddziale. Obecność rodzica lub opiekuna pomaga przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta. Od 1 czerwca świadczenia za obecność rodzica będą zniesione – zapowiada dyrektor naczelny SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło.

Zniesienie opłat za pobyt rodzica zbiegnie się z obchodzonym co roku Międzynarodowym Dniem Dziecka.

Jednocześnie, kontynuując poprawę warunków pediatrii, w perspektywie 2-3 miesięcy doposażymy oddział w nowy sprzęt – dodaje dyrektor Kończyło.

Skomentuj