Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wróci do normalności! Jest decyzja wojewody

38

Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu poinformowało o powrocie kozielskiego szpitala do normalności. W drugiej połowie czerwca lecznica znów będzie przyjmować pacjentów z terenu powiatu.

Komunikat starostwa powiatowego:

Otrzymaliśmy decyzję wojewody opolskiego o przekształceniu szpitala do stanu sprzed epidemii! Dzięki naszym staraniom placówka w 2/3 stanie się szpitalem wieloprofilowym, czyli takim jak wcześniej. Szpital ponownie dla pacjentów rozpocznie działalność już 22 czerwca. Wkrótce przekażemy wam więcej informacji!

38 KOMENTARZE

 1. Na tydzień przed wyborami, kiedy okaże się, że w sondażach pryncypał nomen omen Adriana będzie miał słabiutko, to ogłoszenie drugiej fazy pandemii, wzrostu gwałtownego zachorowań, przesunie ten termin na nie wiadomo jak później.

 2. To teraz zacznie chorować personel,bo już zabraknie sprzętu. Znowu będziemy wszystko oszczędzać. Będzie chyba poszukać pracy gdzie indziej.

  • Maliwna, gdyby nie było tak pilne to skierowanie na oddział wewnętrzny wówczas byś była dawno w innym szpitalu. Zatem nie jęcz. :))

 3. Dzięki waszym staraniom (a konkretnie pani starosty Tudaj i dyrektora Kończyło) to ten szpital stał się zakaźnym.
  Długo wam przyjdzie sprzątanie bałaganu któryście narobili.

 4. PANJALI towarzysze uprawiający propagandę na rzecz Senatora, radnych z PO-KO i całej reszty towarzystwa wzajemnej adoracji ??? :)))

   • Szanowny „@guru” rozumię, że takie zasady panują w Twojej sekcie włącznie z Tobą. Nie oznacza to, że wszyscy muszą do tego stosować się. :)))

    • Sekta to ten pan pierwszego sortu, który nie umie się w Sejmie zachować, ten złotousty, któremu tak łatwo przychodzi obrażanie innych oraz jego przyboczni, którym wstyd to komentować. Ja jestem zwykłym zjadaczem chleba. A Ciebie chyba emocje ponoszą bo wciskasz enter zanim zobaczysz swoje błędy ortograficzne. No chyba, że tak już masz..

     • :)) Zapal sobie „marychę” to świat zobaczysz w jeszcze ładniejszych kolorach. Cierpisz na „wieczny optymizm” odnośnie własnych działań, typowe w „totalnej opozycji.” Do Czech masz blisko i skorzystaj z okazji. :-))

 5. Mam propozycję aby rozbudować oddziały leczenia zawałów i udarów. PO wyborach będzie bardzo to przydatne dla kurowania BOLSZEWII wszelkiej maści

 6. czyżby starostwo przypisało sobie kolejny sukces?no to chyba trochę przesada.Mogli mieć wpływ na to żeby nie robiono szpitala jednoimiennego. ale teraz.?teraz to idzie z automatu przecież

 7. Nie byłoby też problemu gdyby w Opolu jeden z kilku szpitali był jednoimienny a w Kędzirzynie-Koźlu mieszany. Bronienie wojewody w tej sprawie nie ma sensu i wiesz dlaczego.

 8. Czy ktoś się orientuje ile bloków operacyjnych i porodowych , OIOMow i ilu specjalistów ( wystarczy ich na „dwa” szpitale?) jest w kozielskim szpitalu. Bo przy jego tworzeniu argumentowano że powstaje na bazie wielospecjalistycznego żeby w razie potrzeby chorych na Covid operować na wszystko co jest konieczne od chirurgi, poprzez ortopedie, ginekologie okulistyke, laryngologie i kardiochirurgie (przemianowano PAKS!!!!) skladac złamanie, szyć rany, robić pełną diagnostykę -Rtg, tomograf, USG, cale ambulatorium. To co teraz, jest wszystko podwójne???, personelu miało nie starczyc na Judyma a teraz ich wystarczy? Aha, w Opolu szpital zakaźny jest w OSOBNYM budynku. To co zostawia PAKS jako jednoimienny?

  • ” Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że ok. 10–20 tys. pracowników medycznych zaangażowanych w walkę z COVID-19 może dostać dodatek rekompensujący im pracę w jednym miejscu. Według zapowiedzi wiceszefa MZ taki dodatek będzie wynosił średnio 6,5 tys. zł dla lekarza i 3 tys. zł dla pielęgniarki.”
   teraz najciekawszy fragment:
   ” Wskazał też, w związku z mniejszą liczbą zabiegów i operacji w niektórych szpitalach spadły koszty funkcjonowania.
   – Często kontrakty są uzależnione od liczby wykonanych zabiegów. Przeprowadziliśmy badanie w szpitalach jednoimiennych. Pomimo faktu, że skala działalności standardowej została tam ograniczona, koszty istotnie nie wzrosły, wzrosły natomiast przychody, co sprawiło, że paradoksalnie te dwa miesiące były bardzo korzystne z punktu widzenia finansów tych szpitali – zauważył.
   Podał, że za marzec i kwiecień szpitale jednoimienne dostały nawet kilkadziesiąt proc. więcej pieniędzy niż wcześniej, bo oprócz ryczałtu otrzymały środki na COVID-19. Przypomniał też, że środki na walkę z epidemią pochodzą z budżetu państwa.”
   To są fragmenty artykułu p. Karoliny Mózgowiec z dnia 28.05.2020 r. zamieszczonego na portalu MEDONET.
   cytaty są z PISowskiego wiceministra :)
   Bardzo ciekawe. I żeby nie było, jestem za tym żeby medycy, a zwłaszcza pielęgniarki (bo to one głównie ”chodzą” wokół pacjentów) byli dobrze wynagradzani za swoją pracę. Ale wychodzi na to że nasz ZOZ nie stracił na pandemii a może być nawet bardzo mocno i nie są do przodu, dostali ogromne pieniądze (kilkanaście milionów o których wiadomo, a pewnie jest tego dużo więcej) od Wojewody, NFZ, Urzędu Marszałkowskiego, z budżetu państwa – wszystko z naszych składek i podatków, pieniądze od Państwa Lewandowskich (chwała im za to) a jeszcze pojawiały się apele o konieczności wsparcia naszego szpitala w środki ochrony. Ludzie organizowali zbiórki, sam dałem się na te apele złapać. Jak widać naiwnych nie brakuje. Ale tak sobie myślę że jak przyjdzie druga fala to tak łatwo znaleźć frajerów już nie będzie. I nie są winni tej sytuacji pracownicy szpitala tylko pseudo-sprytni cwani decydenci. Złą robotę robicie Panie i Panowie.

   • To powinieneś cieszyć się. Oznacza to dla szpitala w Koźlu pieniądze, na które zawsze były „narzekania,” za czasów A. Majchra, że szpital nie ma dochodów, ma bilans ujemny i właściwie trzeba za chwilę ogłosić „UPADŁOŚĆ.” !!! Ha, ha, ha :))). Oznacza to lepszy sprzęt, rozbudowę, pieniądze dla personelu w nim pracującego, w zależności od polityki w zarządzaniu prowadzonej przez władze szpitala. Zresztą „PO-KO”, SENATOR I RADNI Z TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI za wszelką cenę chciało wykazać na nie przygotowanie szpitala do zadań jako jednoimiennego. Okazuje się, że jest DUŻO lepiej. Miłego dnia. :)))

    • Pożyjemy, zobaczymy. Tzn. z tych dodatkowych funduszy zbudują drugi blok operacyjny, OIOM , blok porodowy i cała diagnostykę dla części Covidowej?

     • Pytanie do władz szpitala na co przeznaczą te pieniądze i jak rozwiążą organizacyjnie funkcjonowanie szpitala. Miłego wieczoru. :)))

    • Niech żyje Kędzierzyn Koźle. Ty jesteś śmierdzącym kłamcą i niczym więcej. Za czasów Majchera ten szpital funkcjonował najlepiej. I finansowo i pod względem jakości udzielanych świadczeń. Nie pisz czegoś co jest kłamstwem.

     • Jaśnie najmądrzejszy @Xxx capi tobie z pyska jedynie kłamstwem i niczym więcej. Nie ośmieszaj się. :)))

 9. Pisowski wojewoda już sam nie wie co ma robić… Otwiera zamyka, sam podejmuje decyzje, z nikim nie konsultuje, chultaj jeden. Do wyborów kilka dni ale ludzie tak łatwo nie zmieniają zdania, mówię to ja beneficjent 500+ i podatnik na tę hucpę, Adrian daj mi bon na wakacje 1000 i sienie wymiguj, nie zachowuj się jak prezes

Skomentuj