Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wprowadza całkowity zakaz odwiedzin pacjentów

14

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu od dziś wprowadza całkowity zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu. 

Komunikat SP ZOZ:

Informujemy, iż od dnia dzisiejszego, tj. 09.03.2020, obowiązuje całkowity i absolutny zakaz odwiedzin pacjentów.

Wejście główne do Szpitala budynek A będzie czynne od godziny 7:00 do godziny 15:00 tylko dla personelu i dla pacjentów ze skierowaniem na badania endoskopowe, USG, RTG i do HELIMED (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Po godzinie 15:00 możliwe będzie wejście do Szpitala jedynie przez Izbę Przyjęć. W/w zakaz jest podyktowany sytuacją epidemiologiczną, dotycząca grypy i schorzeń grypopochodnych.

14 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra decyzja. Zwłaszcza w obliczu koronawirusa COVID-19. Większość zarażonych (około 80%) przechodzi go praktycznie bezobjawowo, lub z niewielkimi dolegliwościami, a w przypadku dzieci jest to praktycznie 100%. Można łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdy osoby nieświadome zarażenia koronawirusem, podczas odwiedzin przenoszą go na pacjentów szpitala (czyli osoby już obciążone innymi schorzeniami). W tym przypadku o nieszczęście jest już nietrudno. Dodatkowo, na obecną sytuację nakładają się jeszcze zachorowania związane z grypą i schorzeniami grypopodobnymi. Decyzja o zakazie odwiedzin powinna dotyczyć wszystkich szpitali w kraju, jak również powinien zostać wydany absolutny zakazy organizacji imprez masowych. Nieco skomplikowana sytuacja jest w przypadku praktyk religijnych (np. uczestnictwo w niedzielnej mszy św), gdzie uczęszcza na nie zwłaszcza dużo osób starszych. Być może, w tym przypadku powinno się podjąć wyjątkową decyzję (np. przez episkopat) o zwolnieniu z obowiązku w ich uczestnictwie, lub wręcz o zawieszeniu ich odprawiania (np. na okres miesiąca lub dwóch). Sytuacja jest naprawdę poważna (zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie naszych seniorów), i należy przede wszystkim dążyć wszelkimi możliwymi sposobami do ograniczenia szybkości rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Bo to, iż pojawi się on na opolszczyźnie , a nawet w naszym mieście jest niestety prawdopodobnie tylko kwestią czasu.

  • Bagatelizuj sobie, bagatelizuj. Jeśli jesteś osobą młodszą to faktycznie, prawdopodobnie nawet nie odczujesz skutków zarażenia. Ale będziesz w tym czasie infekował innych. Najgorzej, jeśli będą to osoby starsze (powyżej 60-70 roku życia). Koronawirus z całą swoją siłą niestety atakuje je najbardziej.

  • Osoby twojego pokroju, teraz cwaniakują, ale jak przyjdzie co do czego to, najgłośniej lamentują i bogu ducha winnych oskarżają. Ty i taki Bbb, jesteście potencjalnym zagrożeniem, dla reszty rozsądnych obywateli. Najlepiej to, wybierzcie się teraz z wycieczką po Włoszech – podobno tam też przesadzają.

 2. Grypy nie można oczywiście w żaden sposób lekceważyć, ale w przypadku koronawirusa uważam, iż przede wszystkim powinno się chronić seniorów. W ich przypadku przebieg choroby jest bardziej groźny niż nawet w przypadku zakażeń grypą. Wydawać by się mogło również co z ochroną seniorów ma wspólnego odwołanie np. dużych targów branżowych, lub dużej imprezy związanej np. z grami video (większość uczestników – młodzi ludzie). Ano ma. Po takich targach, gdyby się obecnie odbyły, spora część tych młodych osób, mogłaby wrócić do domu z koronawirusem. W ich przypadku (jak już wspominałem) zakażenie nie wykaże praktycznie żadnych objawów, jednak wystarczą odwiedziny u babci, dziadka i… może być już groźnie (znacznie groźniej, niż gdyby te młode osoby zapadły na grypę – przede wszystkim wiedziałyby że są chore i większość unikałaby kontaktu z seniorami).

 3. Weź MK nie siej propagandy, zwykła grypa a wy szalejecie bo wam w tv za dużo wmówili, w radiu i inncyh tego typu przekazach. Nie pamiętasz co było z WTC 2001? Niby samolot uderzył w wieże a teraz wychodzi że to nie samolot, tylko samozniszczenie, łądunki podłożone. Wojna w Iraku i Afganistanie czemu jest? Bo oni tam nie dają się amerykanom dymać jak my i proszę co dostali. To samo Smoleńsk, gadanie że przez brzozę był wypadek… tak samo zabójstwo tego Adamowicza, gdzie sobie wchodzi luźno na scenę, zabija prezydenta miasta, przedstawia się i dopiero wtedy służby interweniują, plus teraz. Czemu zaczęło się od Chin? Bo Chiny mają kasę, gospodarkę w lepszym stanie niż USA i dlatego od nich zaczęli. Fałszywa flaga, wyszukaj sobie co to jest. A teraz masz tu opinie paru lekarzy, nie systemowych: https://www.youtube.com/watch?v=rem_-htufQQ , https://www.youtube.com/watch?v=VvFmCBYg164&t=3s. Wiesz coś o zasobach naturalnych Polski? Jak nie to się dowiedz, bo to jest odwracanie od tego uwagi, a czy wiesz jakie rzeczy wprowadzono przez tego wirusa? Sprawdź sobię, to otworzysz oczy. Tylko dziwne że nie walczą z alkoholem, tytoniem, hiv, aids, malaria, rak, nowotwory tak jak teraz z korona wirusem. Zacznij myśleć a nie powielać propagandę przez kłamliwe media. Pozdrawiam!

   • Kolega połączy kropki, i zobaczy ze to jest niestety prawda, chyba ze jesteś trollem i obrońcą systemu, wiec nie mamy o czym rozmawiać :) pozdrawiam i zachęcam do samodzielnego myślenia

 4. Dlaczego rozprzestrzenia się ten wirus w różnoraki sposób (transporcie publicznym, w tłumie itd) ? Dlatego ,że część ludzi to olewa i np. nie przestrzega podstawowych zasad higieny, zresztą widać to w powyższych wypowiedziach. Chyba lepiej dmuchać na zimne i być zdrowym ale nie panikować.

  • Uważaj żeby „zimny ogrodnik” nie przesadził… Ciebie z domu do gleby. Tak na poważnie to, ile Ci jeszcze zostało? – zdajesz sobie sprawę z tego że, nie pytam o pieniądze. Oby Chrystus nie opuścił Ciebie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Pozdrów tam od mojej skromnej osoby, włochów i oczywiście rodaków, tam przebywających i życz im dużo zdrowia, nadziei,wytrwałości i żeby na dłuższy okres zapomnieli gdzie leży Polska na mapie Europy, no i oczywiście to samo dotyczy się Twojej osoby – Życzę, długiego pobytu na obczyżnie, z dala od kraju.

Skomentuj