Szpital w Kędzierzynie-Koźlu segreguje pacjentów: najpilniejsi otrzymają pomoc natychmiastowo

3

Szpitalny oddział ratunkowy w kozielskim szpitalu przechodzi kolejne zmiany. Właśnie wprowadzany tam jest system kwalifikacji pacjentów TRIAGE, co przełoży się na poprawę obsługi. Szybkość udzielanej pomocy zależeć będzie przede wszystkim od stanu zdrowia, a nie od kolejności zgłoszenia.

TRIAGE to system kwalifikacji pacjentów na trzy grupy: od najmniej do najbardziej potrzebujących pomocy. Od teraz pacjentem, który trafia do SOR, w pierwszej kolejności zajmie się pielęgniarka lub ratownik, którzy dokonają selekcji w specjalnie przeznaczonym do tego pokoju zwanym obszarem kwalifikacji pacjentów.

– Określą w nim stan pacjenta poprzez pomiar podstawowych parametrów życiowych, zbierając przy tym wywiad chorobowy. Po dokonaniu oceny stanu pacjenta, informując lekarza, podejmą decyzję o kwalifikacji do jednej z trzech grup: czerwonej, żółtej lub zielonej – informuje dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Następnie dane pacjenta zostaną przypisane do odpowiedniego koloru teczki: czerwonego, żółtego lub zielonego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. Tych z zatruciem alkoholowym lub środkami psychoaktywnymi proponuje przenieść z kategorii B do D z poczekalnia zlokalizowana pod wiata smietnikowa.

Skomentuj