Szpital w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął ścisłą współpracę z Opolskim Centrum Onkologii

2
aaa
aaaaaaa

W szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu podpisano porozumienie z Opolskim Centrum Onkologii. Dzięki niemu pacjenci z powiatu w bardzo krótkim terminie otrzymają fachową pomoc specjalistów. Będą też specjalne linie telefoniczne uruchomione tylko dla lekarzy z naszego powiatu.

To zdecydowany krok do przodu w całym procesie leczenia onkologicznego.

– Dla mieszkańców powiatu oznacza to skrócenie czasu dostępu do opieki onkologicznej, szybszą diagnostykę, lepszą kooperację i współpracę pomiędzy szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu, a Opolskim Centrum Onkologii. To skrócenie całej ścieżki dostępu do leczenia onkologicznego. W ten sposób rozwijamy w naszym województwie współpracę pomiędzy szpitalami – tłumaczy wicemarszałek Roman Kolek.

– Dzięki temu porozumieniu uruchomimy specjalne numery telefonów, które będą używane przez lekarzy z Kędzierzyna-Koźla. Gwarantuję, że każdy pacjent z tego terenu będzie mógł się dostać do naszego centrum i skorzystać z usług w bardzo krótkich terminach, nawet jednodniowych, zdecydowanie krócej niż w innych szpitalach, do których lekarze z Kędzierzyna-Koźla teraz kierują pacjentów – zaznacza Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Właśnie, jakoś nikt się nie chwali tym, że za miesiąc kędzierzyńska neurologia i oddział udarowy przestaną istnieć. Czy to niezbyt wygodne w przededniu wyborów? ;)

Skomentuj