Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przymierza się do utworzenia poradni medycyny sportowej

1
Na miejsce poradni wyznaczony został budynek przy ulicy Harcerskiej.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu zamierza poszerzyć swoją ofertę o poradnię medycyny sportowej. Zielone światło dla takiego ruchu dali już radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie jest zależne od zawarcia stosownego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Utworzenie poradni medycyny sportowej w Kędzierzynie-Koźlu byłoby świetną wiadomością zwłaszcza dla młodzieży z klas i szkół sportowych, która obecnie musi wyjeżdżać na badanie do innych powiatów.

– Z założenia ma to być poradnia finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Czekamy na ogłoszenie konkursu. Jeśli uda nam się pozyskać środki, zamierzamy otworzyć nową poradnię w budynku przychodni przy ulicy Harcerskiej – opowiada Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak dodaje dyrektor szpitala, placówka jest przygotowana kadrowo na utworzenie poradni. Jeśli uda się podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, to uruchomienie nowej poradni może nastąpić we wrześniu lub październiku.

1 KOMENTARZ

Skomentuj