Szpital w Kędzierzynie-Koźlu podpisał umowę z ZAKSĄ. Jest partnerem medycznym drużyny

12

Od 7 lat jesteśmy partnerem medycznym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i będziemy nim nadal! Siatkarskimi mistrzami Europy po raz kolejny będzie się opiekował szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Właśnie podpisano stosowną umowę o kontynuacji współpracy.

– Cieszymy się bardzo, że nasza jednostka jest partnerem jednej z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce i w Europie, jest to dla nas bardzo istotne żeby wspierać zespół pod kątem zabezpieczenia medycznego. Cieszymy się, że ZAKSA decyduje się na współpracę z SP ZOZ, bo to jest docenienie fachowości naszych lekarzy i personelu oraz docenienie tego jakim sprzętem dysponujemy. Każdemu z mieszkańców gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zależy na tym, by nasz zespół osiągał sukcesy, a nasza mała cegiełka wspiera ten cel – mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

 Przez te kilka lat współpracy wypracowaliśmy dobre wzorce i jesteśmy szczęśliwi, że mamy swój maleńki udział w sportowych sukcesach Klubowych Mistrzów Europy. Warto także podkreślić, że staramy się dbać nie tylko o zawodników, ale o całość społeczności kibiców na każdym meczu stanowiąc zabezpieczenie medyczne. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie do tego okazja dzięki powszechnym szczepieniom i wrócimy do wspólnego świętowania w hali Azoty – zaznaczył dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

– Umowa jest dla nas bardzo ważna. Daje nam przede wszystkim możliwość szybkiej reakcji. Sport w dzisiejszych czasach jest natężony i obarczony dużym ryzykiem zachorowań. Współpraca z takim ośrodkiem pozwala nam szybko zdiagnozować problem i go wyeliminować – stwierdził prezes ZAKSY Sebastian Świderski.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu jako stabilny partner medyczny mistrzowskiego klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA, podobnie jak w poprzednich latach, obejmuje profesjonalną opieką medyczną w ramach medycyny pracy m.in. zawodników zespołu, ale co równie istotne także tzw. „Młodą ZAKSĘ”. Umowa partnerska obejmuje zarówno badania specjalistyczne, jak i podstawowe badania laboratoryjne potrzebne na co dzień w ramach normalnej pracy profesjonalnego klubu. W ramach umowy medycy będą towarzyszyli również zawodnikom i kibicom podczas każdego meczu rozgrywanego w hali Azoty jako zespół profesjonalnego wsparcia medycznego.

Wicestarosta Józef Gisman zaapelował, by przed wielkimi wydarzeniami sportowymi na hali Azoty podjąć wyzwanie powszechnych szczepień dla bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i przyszłości szpitala.

Lekarz zabezpieczający zawody dr Andrzej Reiter dodał, że na mocy odpowiednich przepisów protokół z zawodów jest zawsze podpisywany prze lekarza. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest partnerem medycznym ZAKSY od 2014 roku, kiedy to pierwszą umowę w tej sprawie podpisał poprzedni szef SP ZOZ Marek Staszewski, obecnie dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

12 KOMENTARZE

 1. To co będą leczeni inaczej niż nas przeciętnych mieszkańców ? Inne metody leczenia lub lepszej jakości leki, osobista pielęgniarka czy osobna sala ? Oni są takimi samymi ludźmi jak my społeczeństwo. Więc nie powinno mieć wpływy to że to ZAKSA czy inny klub sportowy. Już wystarczy że politykierzy mają swą służbę zdrowia i są leczeni w lepszych warunkach niż my ludzie.

 2. Pięknie zamaskowani niewolnicy, tylko szkoda że nie wiadomo kto to, ale co tam ważne że promocja na wyszczepianie bydła trwa w najlepsze…

   • Kto tu jest ograniczony? Nawet prawa nie znasz a się wypowiadasz nawet po nie Polakach bo ani niedzielski ani morawiecki to nie Polacy i nie podlegają pod Polskie sądy, więc po co oni tutaj? Rozporządzenia są nielegalne razem z ustawą jeśli nie ma wprowadzonego żadnego stanu. Poczytaj o tym a nie siedzisz przed tv z pampersem i srasz przed kolejną falą alfa, beta, delta, srelta i inne. Jedynym idiotą jesteś tutaj ty, bo nawet nicku nie potrafisz wymyślić taki ograniczony jesteś. Ziemia nie jest płaska jak coś, jest całkiem inna ale co ty możesz wiedzieć ze swoim ograniczonym umysłem które w wolnej chwili myśli o piwku, kiełbasce i tv…

    • Już chyba ci pisałem, skończ burasie stękać. Tobie zniewolony płaskoziemiowierco nic i tak nie pomoże. Tak to jest jak się ma nafajdane pod czaszką. Ty i tacy jak wy nie powinniście mieć praw bo jesteście zakałą społeczną. Powinniście już sobie trumnę kupić i msze u farorza zamówić. A zamiast do lekarza to do szeptuchy. Ciemniak ograniczony do którego żaden argument nie dotrze !

     • Właśnie ty tu jesteś ciemny i masz zapędy dyktatorskie, nie wiesz nic o prawie a każesz nauczać, i podżegasz do zabójstw tego cię nauczył ksiądz jak siedziałeś w 1 ławce? Nikt nie stęka tylko dawaj jakiś argument zakało systemowa. Nic nie potrafisz powiedzieć bo nie dość że nic nie wiesz, to tkwisz w jakimś wyimaginowanym świecie, ale kiedyś zrozumiesz ale będzie już za późno…

     • Nadal stękasz burasie powtarzając się. Zniewolony płaskoziemiowierco nic i tak ci nie pomoże. Tak to jest jak się ma nafajdane pod czaszką. Ty i tacy jak wy nie powinniście mieć praw bo jesteście zakałą społeczną. Powinniście już sobie trumnę kupić i msze u farorza zamówić. A zamiast do lekarza to do szeptuchy. Ciemniak ograniczony do którego żaden argument nie dotrze ! Także przestań podsycać i męczyć tu na forum.

 3. Btawo, brawo już po 12 godzinnej diagnostyce pacjent zmarł, brawo trzeba wpisać koronowirus bo nie udało mu się pomóc. Tak wygląda leczenie w naszym szpitalu.

Skomentuj