Szpital w Kędzierzynie-Koźlu oceniony najlepiej na Opolszczyźnie

5

Po raz czwarty Dziennik Gazeta Prawna sprawdził, jak samorządy w Polsce radzą sobie z ochroną zdrowia w swoich regionach. Pytano o inwestycje w szpitale, ich kondycję finansową, a także podpisane kontrakty z NFZ.

Sprawdzano też zaplecze medyczne jednostek, ile mają lekarzy, pielęgniarek, przychodni. Ważne było wyposażenie placówek medycznych. Wyróżnienia dla najlepszych wręczono podczas kongresu „Perły Samorządu 2018”, który odbył się w Gdyni.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski znalazł się na wysokim 12. miejscu w kraju, jako jedyny z Opolszczyzny w pierwszej piętnastce wyróżnionych.

– Celem rankingu zdrowia jest przede wszystkim pokazanie mieszkańcom, co dany samorząd dla nas robi jeśli chodzi o profilaktykę zdrowotną, ale nie tylko. Chcieliśmy również pokazać tę bazę, czyli zaplecze medyczne jakim powiaty dysponują, czyli ile mają szpitali, jakie są te szpitale, ile pracuje w nich lekarzy, to są te wskaźniki, które ładnie nam obrazują w jakim stanie jest system ochrony zdrowia w danym powiecie czy regionie. Dla samorządów to też swego rodzaju narzędzie, które pozwala się sprawdzić na tle konkurencji, czyli innych powiatów – mówi Dominika Sikora-Malicka, z-ca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu został wysoko oceniony przede wszystkim za dbałość o jakość leczenia oraz liczne inwestycje realizowane przy udziale samorządu. – W tym roku w sprzęt medyczny zainwestujemy kolejne setki tysięcy zł. Szpital czeka przeniesienie oddziału pediatrii, a potem rozbudowa, będziemy też rozwijać współpracę z uczelniami medycznymi – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

Twórcy rankingu podkreślają, że choć lokalne samorządy wiele inwestują, to mieszkańcy i tak stoją w kolejkach, ale to problem, z którym boryka się cały kraj, mimo potencjału sprzętowego, a włodarze powiatów mają na to ograniczony wpływ. W tegorocznej edycji rankingu najlepiej wypadły Małopolska i Podlasie. W gronie powiatów zwyciężył tatrzański.

DCIM100GOPRO

Źródło: starostwo powiatowe

5 KOMENTARZE

 1. Ciekawe bo kogo by nie zapytać jakoś ludzie narzekają na szpital w Koźlu
  A nawet nie wspomnę nic o jedzeniu dla pacjentów
  Wiezniowie mają lepsze niż pacjenci
  Super wyróżnienie dla szpitala
  Umieralnia

 2. Przyjęcie do szpitala w lutym tego roku trwało ponad godzinę, mimo, że jest kartka od lekarza z oddziału o ponownym przyjęciu. Z przychodni przyszpitalnej 4 razy przepisywane recepty przez rodzinnego, bo lekarz w przychodni nie może w systemie wybrać tego co trzeba wypisując receptę (apteki mają w systemach co innego, znakiem system w szpitalu nieuaktualniany na czas). Na oddziale, gdzie są unieruchomieni ludzie 2 (słownie dwie) pielęgniarki wieczorem na dyżurze. Jeśli tak wygląda wysoko oceniony szpital, to tam jest po prostu jeden wielki bałagan.

 3. Zasługuje ten szpital na najwyższe noty. Lekarze i personel medyczny to są ludzie z powołania i jako fachowcy i osoby wspierające pacjentów. Wiedzą co robią, nic tylko brać z nich przykład do stosowania w swoim życiu. A NEUROLOGIA to super extra liga. Są z innej lepszej planety.

 4. Ale to nie szpital znalazł się na 12 miejscu! – „Dziennik Gazeta Prawna sprawdził, jak samorządy w Polsce radzą sobie z ochroną zdrowia w swoich regionach. Pytano o inwestycje w szpitale, ich kondycję finansową, a także podpisane kontrakty z NFZ.” TO STAROSTWO JEST NA 12 MIEJSCU. Tylko te inwestycje i kondycja finansowa w ogóle nie przekładają się na jakość tego szpitala i opinie pacjentów…

Skomentuj