Szpital uruchomił drugi punkt testów na koronawirusa. Od dziś wracają badania „drive-thru”

2

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu poinformował o uruchomieniu testów pod kątem koronawirusa w formule „drive-thru”.

To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy czekając na test w ostatnich dniach stali w długiej kolejce na świeżym powietrzu. Uruchomienie drugiego punktu ma skrócić oczekiwanie na wykonanie testu, ale też podnieść komfort osób oczekujących na wymaz.

Punkt jest zlokalizowany na parkingu naszego szpitala przy ul. Roosevelta 2 i pracuje codziennie od godz. 8.00 do 11.00 i od godz. 12.00 do 17.00. Po wjeździe na parking kierujemy się zgodnie z żółtymi oznaczeniami wokół budynku szpitala.

Jednocześnie w dalszym ciągu działać będzie punkt w tradycyjnej formule, który otwarty będzie w tych samych godzinach co „drive-thru”.

Szpital nie wprowadza rejestracji ani limitów osób testowanych w danym dniu. Informacje o wynikach testów można uzyskać na stronie: www.e-szpital.eu/e-wyniki/ oraz pod nr telefonów: 77 40 62 442; 77 40 62 436

Przypominamy: Do 2 godzin przed badaniem nie należy jeść, pić (ewentualnie wodę w niewielkiej ilości), nie należy myć zębów, zażywać leków wziewnych, powstrzymać się od palenia tytoniu na czas przed badaniem.

Jak poinformował szpital, w ostatnim czasie laboratorium działające przy szpitalu wykonuje blisko 400 testów dziennie, pracując na pełnych obrotach. Oprócz mieszkańców naszego powiatu, do punktu pobrań zgłaszają się też mieszkańcy ościennych powiatów.

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie ma drugiego punktu w Kędzierzynie np. w szpitalu na ul. Judyma? Rozłożenie tych punktów na dwie dzielnice pozwoliłoby na łatwiejszy dostęp do pobrania testów. Mieszkam w Kędzierzynie i do Koźla musiałabym jechać autobusem lub taksówką a tak mogłabym przejść się pieszo
    nie narażając innych na kontakt ze mną. Może ktoś pomyśli o tym, bo nie wszyscy mają czym dostać się
    na drugi koniec miasta.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj