Szpital startuje z serią akcji profilaktycznych. Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie cukrzycy

0

Łatwiej zapobiegać niż leczyć – tę starą maksymę medyczną postanowili wziąć sobie do serca w kozielskiej lecznicy. Nasz szpital rusza właśnie z akcją profilaktyczną, w ramach której odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami naszego powiatu.

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie tematyce cukrzycy. To jedna z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Szacuje się, że nawet dwa miliony Polaków mogą cierpieć z jej powodu, a tylko połowa chorych jest tego świadoma. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak poważne mogą być konsekwencje tej choroby, w skrajnych przypadkach jej powikłania mogą być śmiertelne. Wychodząc naprzeciw problemowi, kozielski szpital już w lutym organizuje akcję informacyjną dla pacjentów.

Jak zapowiadają przedstawiciele lecznicy, spotkanie ma być prawdziwym kompendium wiedzy na temat cukrzycy. Wezmą w nim udział m.in. lekarze, dietetycy, pielęgniarki. Miejscem pierwszej konferencji będzie starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Zapraszamy tak naprawdę osoby w każdym wieku, już teraz można się zapisywać – mówi Danuta Szeliga, naczelna pielęgniarka w SP ZOZ i dodaje, że na oddziały trafia coraz więcej osób z cukrzycą.

Potem okazuje się, że zabieg nie może się odbyć, bo pacjent nie przestrzegał diety, ma cukrzycę, a bardzo wielu o chorobie dowiaduje się dopiero na oddziale, po przeprowadzeniu badań.

Zapisy na spotkanie przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 606 309 817 oraz 77 406 25 85. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a każda z osób, które wyrażą chęć uczestniczenia w nim, o terminie zostanie powiadomiona indywidualnie. Kolejne zaplanowane prelekcje dotyczyć będą chorób piersi oraz walki z otyłością.

Skomentuj