Szpital przygotowuje się na ponowne przyjęcia mieszkańców. Te urządzenia będą dbały o nasze bezpieczeństwo

6

Szpital publiczny w Kędzierzynie-Koźlu od momentu ogłoszenia decyzji wojewody opolskiego (5 czerwca br.) dotyczącej ponownego przekształcenia w szpital wielospecjalistyczny (dn. 22 czerwca br.) intensywnie przygotowuje się do przyjęcia wszystkich pacjentów, nie tylko tych chorujących na COVID-19. Właśnie wprowadzono niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i personelu urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń.

Wdrażane specjalistyczne lampy bakteriobójcze, urządzenia do dekontaminacji preparatami nadtlenowymi oraz elektrofumigatory zapewniają bezpieczeństwo oczyszczenia pomieszczeń i ambulansów z bakterii i wirusów, w tym z koronawirusa. Łącznie jest to 28 szt. urządzeń.

Jesteśmy zdeterminowani, by zapewnić ponowny bezpieczny pobyt pacjentów nie-covidowych w naszym szpitalu. Trwające intensywne prace nad powrotem do normalnej działalności, wdrażaniem procedur zapewniających bezpieczne i właściwe funkcjonowanie uruchamianych oddziałów. Na szczęście spotykamy się tutaj ze zrozumieniem i pomocą ze strony zarówno RPO Urzędu Marszałkowskiego, jak i Urzędu Wojewódzkiego, z których to środków pozyskaliśmy te zaawansowane urządzenia. Mimo, że obsługa podobnych sprzętów jest nam znajoma, to w tej skomplikowanej sytuacji przykładamy jeszcze większą uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno personelowi, jak i pacjentom. W najbliższym czasie przedstawimy raport stanu przygotowań do ponownego otwarcia. Dodam tylko, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

Liczba urządzeń użytkowanych obecnie i nowych wdrażanych do pracy zapewnia bezpieczeństwo dekontaminacyjne szpitala.

6 KOMENTARZE

 1. A budują drugi blok operacyjny, drugi blok porodowy, drugi OIOM i cała diagnostykę (Rtg, Usg , tomograf, rezonans i laboratorium analityczne) dla pacjentów covidowych? Mają tyle personelu?, przecież nie może nikt pracować na części jednoimiennej i na części dla pacjentów niezakazonych. Może ktoś w końcu wyjaśni jak szpital będzie działał w tych warunkach. Jednoimienne szpitale miały zapewnić opiekę medyczną wielospecjalistyczna, wszystkie badania i cały zakres operacji. Więc pewnie tak zostanie że Ci pacjenci muszą być odizolowani, ale jednocześnie muszą mieć zapewniony dostęp do pełnego zakresu leczenia i diagnostyki oferowanych przez nasz szpital

  • Gdzie coś budują? I po cholere? Wszyscy będą prawdopodobnie przyjmowani w jednym budynku, tylko na innych działach..
   Zmuś troche szare komórki do wysiłku, bo organy nieużywane zanikają..

   Poza tym tyle krzyku o ten covid jest, a się okazuje, że nie taki diabeł straszny jak go malują.. Pierwsze chwile były stresujące, a teraz, kiedy już wiadomo, że to ‚stosunkowo nie groźny’ wirus można odetchnąć..

   I nie interesuje mnie reszta świata z niczym nie potwierdzonymi przypadkami zgonów, tylko najbliższe otoczenie.. Widzę co się dzieje i stąd takie wnioski.

   • 1300 zgonów z powodu wirusa plus nie wiadomo ile osób zmarło u których nie przeprowadzono testu, więc w statystykach nie są brani jako ofiary korona wirusa. Nie wiem czy aż taki niegroźny ten wirus.

   • To znaczy będą operowani, diagnozowani, będą kobiety rodzic w tych samych miejscach? To po cholerę było utworzenie szpitala jednoimiennego? Dla dodatkowej kasy? Dla zniszczenia PIS w powiecie? bo to pisowski Wojewoda „podjął ” decyzję. A ci co wyrazili zgodę mają u niego fory. Może w końcu ktoś wyjaśni jak ten szpital ma w praktyce funkcjonować po 22.06

Skomentuj