Szpital przygotowuje się do przyjęcia pacjentów niecovidowych. Spadek liczby zakażeń

7

W szpitalu w Koźlu przebywa 70 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 9 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W placówce hospitalizowanych jest 4 dzieci.

Od środy szpital będzie placówką hybrydową, a to oznacza wznowienie przyjęć pacjentów niezakażonych. W naszym powiecie mamy dziś 8 nowych przypadków zakażenia. Minionej doby nie odnotowano zgonów w wyniku COVID-19.

Na Opolszczyźnie mamy dziś 125 nowych zakażeń, w kraju odnotowano w poniedziałek 3 271 przypadków zakażenia. Z powodu #COVID19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 41 osób.

7 KOMENTARZE

  1. W Opolu jest 6 czy 7 szpitali lecz wojewoda problem przerzucił na Kędzierzyn-Koźle. Lokalna władzunia też się nie POPISała zgadzając się na zamknięcie szpitala. Teraz otwierają by za miesiąc dwa ponownie zamknąć. To jakaś kpina. Tym bardziej że mamy dwa zakłady chemiczne ,parę zakładów przemysłowych, spory węzeł drogowy do tego wielkością jesteśmy drudzy po Opolu, a jest tylko jeden szpital na to wszystko. Czy ktoś z nich myśli ?

  2. W Opolu też w żadnym szpitalu nie ma przyjęć planowych na oddziały. W Opolskim, pomimo komunikatu z NFZ, przyjęcia wznowiły chyba tylko Kluczbork i Namysłów.

  3. Niech biorą wszystkich do CWK w Opolu i otwierają normalnie szpitale. Po co niby to (czyt. pusty szpital covidowy) powstało? Ktoś miał zarobić?

  4. Nie wiem, czy stać by mnie było na odwagę położenie się w nim, po tym – Jaśnie Nam Panującym – „Covidzie Dziewiętnastym”, w krótkim czasie! Najpierw jest konieczna totalna dezynfekcja wszystkiego. Potem dwa tygodnie wietrzenia po dezynfekcji. W międzyczasie izolatorium dla całego personelu… I może dopiero wtedy?!! No chyba, żeby pozbierali mnie z ulicy, bez przytomności…

  5. Ludziska szepczą, że podobno nevada się załapał. Wydaje się, że to jest mało prawdopodobne, bo on teraz taki prawicowy i akuratny. Na pewno szanuje seniorów.

Skomentuj