Szpital otrzymał dużo sprzętu z WOŚP. W Koźlu będzie też diagnozował kardiolog dziecięcy

16

Po raz kolejny szpital w Kędzierzynie-Koźlu wzbogacił się o cenny sprzęt przekazany przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aparatura o wartości kilkuset tysięcy złotych trafiła na oddział neonatologiczny. Świetną informacją dla pacjentów jest również podpisanie umowy z kardiologiem dziecięcym ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Wartość sprzętu przekazanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wynosi około 600-700 tysięcy złotych. Z nowych urządzeń korzysta już personel oddziału neonatologicznego.

– Bezpieczeństwo matki i dziecka jest czynnikiem fundamentalnym naszego szpitala, dlatego też cieszymy się z nowoczesnego sprzętu, który wspiera ten cel. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat przekazuje wyposażenie na różne oddziały naszego szpitala – opowiada Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Najcenniejszym nowym nabytkiem jest przewoźny aparat USG z głowicami kardiologicznymi. Oprócz niego do lecznicy trafiło też stanowisko do resuscytacji, pulsoksymetry, pompy infuzyjne i materacyki grzewcze.

– Nowy sprzęt był nam niezbędny, abyśmy mogli powrócić do pomysłu współpracy z kardiologiem dziecięcym. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę z lekarzem tej specjalizacji. Jego warunkiem było, aby aparat USG posiadał właściwości kardiologiczne. Możemy powiedzieć, że WOŚP przyczynił się do nawiązania tej współpracy – wyjaśnia Jarosław Kończyło.

Nowy specjalista jest pracownikiem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jeśli potrzebna będzie konsultacja, lekarz zostanie wezwany do naszego szpitala. Do tej pory w przypadku konieczności poddania noworodka pogłębionym badaniom kardiologicznym, niemowlę było transportowane ambulansem do Zabrza bądź Opola. Możliwość przeprowadzenia badań na miejscu poprawia bezpieczeństwo małych pacjentów.

– Przypadki pilne występują rzadko, gdyż wady dziecka z reguły diagnozowane są podczas ciąży. Zdarzają się sytuacje niejasne – noworodek ma szmer nad sercem, albo zaburzenia oddychania, które wskazywałyby na wadę serca, wówczas w każdej chwili do dyspozycji jest kardiolog dziecięcy, wcześniej musieliśmy jechać do Zabrza lub do Opola, a to obarczone było ryzykiem – opowiada doktor Małgorzata Dylewska–Strzelecka, kierownik oddziału neonatologii.

Jesienią ubiegłego roku na oddziały dziecięce szpitala w Koźlu trafił sprzęt o łącznej wartości około trzech milionów złotych. Nowe zakupy i inwestycje w lecznicy są jasnym sygnałem, że szpital przykłada dużą wagę do funkcjonowania tych oddziałów.

W związku z czasowym zamykaniem oddziałów położniczych w innych szpitalach powiatowych na terenie Opolszczyzny (z takimi problemami w ostatnich miesiącach borykają się placówki w Prudniku, Głubczycach i Kluczborku – red.) w najbliższych miesiącach na kozielskiej porodówce można oczekiwać zwiększonej liczby pacjentek.

16 KOMENTARZE

 1. Brawa dla Owsiaka!
  A te osoby…. ktore nie daja na WOSP ni grosza, wytatuowac sobie moga na zawzietym lbie „nie zycze sobie byc ratowanym sprzetem z czerwonym serduchem”. Niech ida do kosciolka po „pomoc” – gdzie natychmiast ja otrzymaja w postaci porady „dwa razy zdrowaski i ojczenaszki”. Czarny kruk „slownie” leczy o ile nie powie ile „diagnoza i lek slowny” kosztuje.

  Co tam 500 plus, na oglupianie spoleczenstwa PiS mial i ochlapy rzucil. Podratowac spoleczenstwo kupnem sprzetu medycznego, czy strazackiego… strazacy tez czesto zbieraja na wozy strazackie.

 2. Nooooo Skoro Jurasek dał TYLE WYPASIONEGO SPRZĘTA, to chyba zgłoszę się tam na jakiś przegląd techniczny organizma i badanko😉

  A będę udawać małolata, żeby mnie nie wykopali😉

 3. Do@jola. Coś CHYBA palnełaś Jolu, jak gołąb na PARAPET😀

  Przecież owsiakowcy zbierają kasę GŁÓWNIE PRZED KOŚCIOŁAMI😕 Czyli zgodnie z logiką, ten sprzęcior został kupiony za kasę katolików. I to oni mają PIERWSZEŃSTWO w DOSTĘPIE do TEGO SPRZĘTA diagnostyczno-leczeniczego😉

  A BOLSZEWIA ewentualnie w DRUGIEJ KOLEJNOŚCI. 😀 Bo jest ich ZNACZENIE MNIEJ niż katolików i zgodnie z matematyką oraz statystyką , dali MNIEJ KASY dla Owsiaka. Chociaż najbardziej za nim gardłują – tacy choćby jak Jolka😁
  Siema😉

  • Pietiaaaa, oczywiscie, ze pod kosciolem TEZ -tam najwiecej ludzi w niedziele. Sa tez i „normalni” katolicy, pomimo wiekszosci dewotek i dewotow, co to klepia bo maja wykute na blache, lacznie z kropka i przecinkiem.
   W czasie akcji WOSP (styczen) sporo wrzasku, by „nie dawac! nie dawac!”
   Pozniej te „wrzeszczadelka” na SOR-ze cudow sie domagaja. Cuda lekarze zrobia dzieki TYM maszynom.
   Kasa katolikow jak napisales, a jakze! pewnie, ze katolikow! Sprobuj krzyknac zes agnostyk, albo podpisz „akt apostazji” na czole sobie rowniez – zycia miec nie bedziesz;)
   Teraz spojrzyj obiektywnie na WOSP -jest pozytek? Czyim obowiazkiem jest zapewnic sprzet medyczny dla spoleczenstwa? Z kosciola pomoc….pfffff, jeszcze sie z koleda zapowiedza w celu „szykuj koperte z wkladka”.
   Pani sie pomodli i bol minie -niczym mateczka tereska slowa poleca. Tak dziala pomoc koscielna.
   temat rzeka, nie tu o tym. Za to grzyba z Torunia…. miliony! i ma czelnosc dziad je brac. Miliony kosztuje sprzet ratujacy zycie. Tudziez wozy strazackie, ktore jada do pozaru bez wzgledu co i czyje sie pali. Tak samo Owsiak, sprzet ratujacy zycie dla „wszystkich” bez wyjatku. Nawet autka kupil Caritasowi, a ten wiadomo gdzie nalezy.
   Katolicy maja „PIERWSZENSTWO” do sprzetu powiadasz??? takie niemowle moze nie zdazyc byc katolikiem.
   Pierwszenstwo pffff se wymyslil;D to holota! o prosze! W szpitalu oni anonimowi do sprzetu Owsiaka sie usmiechaja, ale jak zbiorka to „nie dam bo Owsiak to samo zlo!”

   • @Jola, jak ciężko zachorujesz (lub ktoś z twojej rodziny) i będzie potrzebne specjalistyczne wyposażenie do domu, to poproś o pomoc Owsiaka, a nie ośrodek Caritasu Diecezji Opolskiej o wypożyczenie takiego sprzętu. Może będzie potrzebna opieka paliatywna lub długoterminowa opieka pielęgniarska. Poproś o pomoc Owsiaka, a nie katolicki Caritas!

    PS
    Na każdym kroku należy przypominać, że to Polacy fundują wszystkie dobra oznaczone „czerwonym serduszkiem”! I to darczyńcy Orkiestry utrzymują Owsiaka i jego rodzinę (przypominam, że Owsiakowie nie mają innego zatrudnienia, poza Fundacją i jej klonami – Złoty Melon, Mrówka Cała, Jasna Sprawa)!

    • Zaskakujesz mnie koleś. Ktoś przesadził z tym twoim IQ 3,14. Ty masz IQ 0,0011. Jesz ziarno i robisz w pokoju na środku czy na ulicy?

     • Jak nie masz argumentów i nie potrafisz merytorycznie dyskutować, to przynajmniej nie obrażaj.

      PS
      Kolesi szukaj w swoim otoczeniu. Takich jak ty, masz wokół siebie na pęczki.

 4. To sprzet do kosciola dali bo krzyzyk na scianie bo napewno nie szpital gdzie nie powinno byc znakow religijnych nie tylko katolicy sie tam leczą a i powina byc kartka zwolennicy pis nie beda leczeni spezetem pis bo owsiak to eutanazja i zlo

 5. Jakie to szczęście doczekać i móc przeczytać wypowiedzi dwoje tytanów intelektu, w bezpośrednim starciu. Mam tu na myśli ps. jola i ps.Pietia.

 6. Wosp daje sprzęt spoko, tylko z jakich pieniedzy? Z naszych bo my wrzucamy ja takze, tylko co robi w tym wszystkim ukochany rZąd? Nic a to oni powinni byc za to odpowiedzialni, ale lepiej wspierac usrael i im placic(ustawa 447) plus rzucac na kościółek :) to sie nie ma co dziwic ze bieda w kraju, a czasami jest tak ze sprzęt od owsiaka stoi i stoi nie rozpakowany(leżanki) a my barany sami sie prowadzimy na rzeź watykansko-izraelska…

Skomentuj