Szpital działa hybrydowo, punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej pozostaje przy Judyma

6

Od środy szpital w Kędzierzynie-Koźlu działa w formule hybrydowej, a to oznacza, że przyjmuje zarówno pacjentów z koronawirusem, jak i niezakażonych. Punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej pozostaje przy ulicy Judyma.

W części zakaźnej szpitala w Koźlu przebywa 73 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 7 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W placówce hospitalizowane jest 1 dziecko.

W naszym powiecie mamy dziś 10 nowych przypadków zakażenia. Minionej doby odnotowano 2 zgony, osoby te miały inne choroby. 358 osób w powiecie objętych jest kwarantanną, w ciągu doby wykonano u nas 92 testy, z tego 10 pozytywnych. Na Opolszczyźnie mamy dziś 113 nowych zakażeń, w kraju odnotowano w piątek 6 640 przypadków zakażenia. Z powodu #COVID19 zmarło 76 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 270 osób.

Rejestracja na szczepienie przeciwko #COVID19:
od 15 stycznia 2021 jest otwarta dla osób w wieku 80+
od 22 stycznia 2021 jest otwarta dla osób w wieku 70+

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest od środy placówką hybrydową dla zakażonych i niezakażonych pacjentów. Ruszyły normalne przyjęcia do lecznicy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Ważne informacje:

 • Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna pozostaje w budynku na ul. Judyma Kędzierzynie i zachowany tam został stały dyżur lekarza pediatry (FOTO)
 • Pracownie rentgenowskie działają zarówno na ul. Roosevelta jak i na ul. Judyma i Harcerskiej.
 • Ponownie wprowadzono możliwość porodów rodzinnych. Rodząca będzie testowana na obecność koronawirusa szybkim testem antygenowym. Partner towarzyszący rodzącej nie będzie testowany o ile mieszkają we wspólnym gospodarstwie domowym.
 • Rodzice mogą przebywać z dziećmi na oddziale pediatrii i neonatologii i będą poddawani testom antygenowym.
 • Nie ma już konieczności rejestracji do punktu wymazowego, zarówno w punkcie przy szpitalu jak i do zlokalizowanego obok hali sportowej. Punkt w Azotach pracuje w godzinach od 9.00 do 14.00, natomiast punkt w Koźlu w godzinach od 14.00-17.00. Oba punkty pracują codziennie (również w weekendy).

6 KOMENTARZE

 1. Nocny i świąteczny punkt powinien również być zorganizowany w Koźlu. Ale jak widać są już przygotowani by za miesiąc najdalej za dwa zamknąć ponownie ten szpital. Kpina jakaś by ich sz..g trafił. To samo z ta rejestracją to jakaś kpina to wszystko organizacja pokurcza i jego bandy.

  • Jeszcze tylko dodam że powinni natychmiast otworzyć oddział psychiatryczny bo te leki co mi przepisują to kpina jakaś. Nic nie działa tylko mam większe gazy! Czasami boję się upuścić bo czuję że pękam…

   • Jak widać to ciebie powielający pseudo NienawidzePISu (pewnikiem to złośliwy Rychu) powinno się zamknąć go w izolatce. Ograniczony umysłowo do tego z urojeniami. No cóż idiotów nie sieją sami się rodzą. Nudzi się taki sam nic do powiedzenia nie ma bo w końcu idiota jak widać gazy do pustej palicy uderzają.

Skomentuj