Szokująca decyzja. Cały szpital w Kędzierzynie-Koźlu tylko dla pacjentów z koronawirusem

102

Decyzją wojewody szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie od najbliższego poniedziałku przekształcony w szpital zakaźny dla pacjentów z koronawirusem z całej Opolszczyzny.

Decyzja jest szokująca o tyle, że jest to jedyny publiczny wielospecjalistyczny szpital w powiecie i drugim co do wielkości mieście na Opolszczyźnie.

Jak przekazała Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego, szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie przekształcony w jedyny wojewódzki szpital zakaźny. Będą do niego trafiać wszyscy zarażeni w regionie.

Oznacza to, że wszyscy obecnie hospitalizowani w Koźlu pacjenci zostaną przeniesieni do szpitali w innych miastach. Wszystkie osoby wymagające hospitalizacji również będą transportowane do innych ośrodków.

Informację o tworzeniu sieci szpitali jednoimiennych zakaźnych przekazał w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. W każdym województwie będzie przynajmniej jedna taka placówka – łącznie powstanie ich 19. Wśród nich znalazł się właśnie szpital w Kędzierzynie-Koźlu.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej jest prowadzony przez powiat kędzierzyńsko-kozielski. Samorząd na mocy specustawy prawdopodobnie nie miał pola manewru i musiał podporządkować się decyzji rządowej.

102 KOMENTARZE

  • no debilu umiesz czytać, że to decyzja pisuara czubaka i violka nam to załatwiła. Na pewno przyjedzie przeciąć wstęgę jutro.

     • Taka decyzja MUSI być konsultowana i wydana za ZGODĄ zainteresowanego. Nie ma innej możliwości, gdyby nasi decydenci chcieli to mogli przedstawić takie argumenty żeby nie zamykać możliwości leczenia się ludziom z naszego powiatu.

     • Aha, i jeszcze jedno. Wygląda na to że gdyby nie ubieglotygodniowa ZGODA władz na przekształcenie dziecięcego w „dzieciecy zakazany” to nie byłoby argumentu do tego co sie dzieje teraz, dali się POdejść jak dzieci…., lub jest to celowe dzialanie pijarowskie. Ps. Przecież od lat grzmi się że nie ma prawidłowych warunków na dziecięcym, to na zakaźny są? Wolne żarty

     • panie szoku, toż to szok, co pan panie szoku piszesz. Jestem w szoku, którego powodem jest szok wywołany zszokowaniem po szokujących wiadomościach szoka.

  • ty pisowski trolu, szkoda dla was słów, przeczytaj „specustawę”. Pisiory nigdy nie wygrały w tym mieście, więc chcą nas wybić w inny sposób! Na mocy spec regulacji, decyzja jest odgórna.

 1. Oczywiście media podają informację, a Dyrekcja szpitala nic zwykłym pracownikom. Uważam że mało osób przyjdzie do pracy w poniedziałek…..

  • Gdzieś leczyć trzeba ale dlaczego w Kozielskim szpitalu ????? Zakaźny miał być gdzieś na uboczu. Jak Starosta mogła dopuścić do czegoś takiego, MARIONETKI polityczne, SKANDAL, trzeba było zakaźny przygotować przy ulicy Judyma, albo w Strzelcach, dlaczego u nas? ,tylu pacjentów z Kozielskiego szpitala trzeba było przetransportować.

 2. Bardzo dziwne, szpital nie mający oddziału zakaznego, nie ma lekarza takiej specjalności nagle zostaje jedynym w województwie. Wybranym. Ciekawe jakie były powody takiej decyzji?coś mi tu śmierdzi

 3. Taka decyzja WCALE mnie nie dziwi. Ok 40 tys osób z Opolszczyzny pracuje za granicą, z czego 30 tys w Niemczech.
  A wg szacunków za tydzień w Polsce będzie ok 1 tys chorych.
  Jezeli ktoś chce mieć tu co we Włoszech , to będzie bluzgał na takie zabezpieczenia

 4. Ej, ty, wojewoda skąd ty jesteś? Może u siebie zainstalujesz taką tykającą bombę? A gdzie posłanka Porowska? Przed wyborami nawiedzała nasze miasto i mizdrzyła się do kogo i gdzie popadło, a teraz zadowolona, że to nie szpital w Opolu? W szpitalu w K-K leczyć się mają chorzy z naszego powiatu i nie jest to szpital zakaźny panie Czubak!!!

  • Wojewoda i równocześnie pełnomocnik PiS-u w naszym powiecie dba o Kęddzierzyn i co na to asystent społeczny posłanki Porowskiej pani Matuszyk oraz pełnomocnik wyborczy dla Kędzierzyna pani radna miejska PiS Kukolk?.

 5. A dlaczego nie obiekt szpitalny w Kędzierzynie przy ulJudyma jak jest kasa to szybko go doposażyć a nie demolować wielospecjalistycxny szpital w Kozlu a tak zapowiadali ze to ma być MSWiA w Głuchołazach albo Kup. Kiedyś był szpital zakaźny w Slawiecicach, teraz tam jest Hotel Hugo chyba w sam raz na takie okazję.

  • A dlaczego nie „Klinika Nova” w Kędzierzynie-Koźlu . Jak jest kasa to szybko go doposażyć, a nie demolować wielospecjalistyczny szpital w Koźlu. Wówczas pozostałe placówki pełniłyby dotychczasowe funkcje. :))

 6. Po pierwsze to gdzieś muszą trafiać chorzy, a Ci co tak się bulwersują inaczej będą piali jak nie daj Boże zachorują. Po drugie szpital jest powiatowy, starosta podległy jest wojewodzie. A niestety w Opolu wojewoda to pisior i tak zarządził więc nie chlapcie ozorem. Lepiej będzie jak przestaniecie latać do kościoła i roznosić różne wirusy nie tylko koronawirus. Ławki, kleczniki nie dezynfekowane, nawet okna otworzyć nie można w tym przybytku nienawiści. Wkładacie ręce do ścieku z wodą dotykacie twarzy a na dodatek faceci dają wam opłatek do buzi kto wie czy nie brudnymi łapami. Zastanówcie się czy naprawdę chcecie pozarażac swoje wnuki dzieci rodziny i sąsiadów. Instytucje szkoły kina przedszkola pozamykane tylko czarni nie zamykają kościołów bo chodzi im nie o was lecz o waszą kasę. Człowiek wierzący w Boga w takiej sytuacji modli się w domu a prawdziwy ksiądz nie hiena dba o swoje owieczki i wręcz zakazuje zgromadzeń. Włosi też wierzą i potrafili to zrobić a polski kościół robi wszystko aby z naszego kraju zrobić drugie Wuhan bądź Lombardię🤬🤬🤬🤬🤬

  • Ziejesz nienawiścią do Kościóła. Nienawiść jest niezdrowa. Nienawiść w połączeniu z wirusem może być bardzo niebezpieczna.

  • Zdziśka, we wszystkich województwach wojewodowie są z PiS. A starosta podlega tylko i wyłącznie radzie powiatu!
   Nalatujesz na tych, którzy chodzą do kościoła, a prawdopodobieństwo zarażenia się jest większe w galeriach i sklepach wielkopowierzchniowych. Jest tam wielokrotnie więcej ludzi, niż na mszy. I chyba piszesz, żeby komuś ubliżać.

   PS
   Włosi są tak samo wierzący jak Niemcy. Po kilka, kilkanaście osób na mszy, a jak jest w kościele większa grupa, to najprawdopodobniej są to … Polacy.

 7. A gdzie jest w tym wszystkim „pani prezydent”???? Może znów pojechała na bal za nasze pieniądze rozsławiać dobre imię miasta??? A może już chwali się nową funkcją naszego szpitala??

  • Tak się zastanawiam gdzie masz rozum o ile w ogóle go masz. Przeczytaj parę razy powyższy artykuł to może zrozumiesz. Skąd tacy się biorą. Coś przeczyta, zrozumie to co może i pisze brednie. Co Nowosielska do tego ma!

   • Ja nie pytam co. A ja pytam gdzie jest??? Gdzie jest osoba która powinna reprezentować mieszkańców miasta i swoich wyborców. Dla czego do tej pory nic w tym temacie nie zrobiła. Ba nawet się nie wypowiedziała. Pewnie już siedzi gdzieś w Bieszczadach i ma nas głęboko. Przeczyta szanowną koleżanka / kolego !!! ze zrozumieniem i się wypowiedź jeśli będziesz mieć coś konstruktywnego do powiedzenia.

 8. Byście się nie ze s,,rali z tego szoku, bo papieru ponoś brak i wasza wyborcza już wy kup iona. Gdzieś trzeba leczyć.A gdzie jest pani prezydent?

 9. W Opolu są trzy szpitale. Niech tam zrobią zakaźny. Wyjdzie na to że ludzi chorych z kędzierzyn-koźla będą wozić tą samą karetką co zarażonych koronawirusem. Bo przecież czymś trzeba ich przewieść do innych placówek.

 10. tą decyzją pis właśnie przegrało wybory w kędzierzynie-koźlu w sumie nie mają tu czego szukać, ta wiadomość pewnie ucieszy starostwo i jednego człowieka którego znam

 11. super wiadomość, szpital który nie ma oddziału zakaźnego, lekarza o specjalności zakaźnika, doskonale zaopatrzony w sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej zostaje jedynym szpitalem zakaźnym w województwie. Jakie wyróżnienie!! Ciekawe za co zostaliśmy tak docenieni? Jeden plus: będziemy mieli blisko jakby co. (czarny żart). Wiem, że praca kadry medycznej to tzw.służba i teoretycznie wiedzieli na co się piszą wybierając ten zawód ale jednak …..współczuję. Dbajcie o siebie ludziska

  • To nie służba, bo już dawno zdecydowano że są to pracownicy usług medycznych :) czy wiesz skąd się wzięło słowo „polityk” a co oznacza „minister”, tam szukaj służenia

 12. Ludzie, to jest tylko strach. Dziwne że obok chin jest kazachstan i ani jednego zarażonego? Dziwne ze w afryce, kraj 3 świata, gdzie brakuje wody, nie ma takich środków czystości, nie ma niby tak zaraźonych jak w cywilizowanej Europie :) zaraz będa mieć szczepionke? Tak po paru dniach? Ktoś piszę że zaraz Niemcy przyjadą, jakoś ostatnio na meczu Ligi Mistrzów w piłkę nożną, między rb lipsk a tottenhamem był pełny stadion. To jak? To jest wprowadzenie do nwo czyli nowego porządku świata. Jeden rząd, jedna waluta, społeczeństwo bez pieniędzy. Szykują nam totalny ucisk. A i dziwne ze defender 2020 nadal nie odwołane, czyli co wirusa beda leczyć kulami i bombami? Coś tu śmierdzi, a dla kumatych polecam ten film, pozdrawiam! https://youtu.be/ACDvocowpPU

  • Serio myślisz, że w krajach gdzie brakuje wody, będą masowo robić testy na koronawirusa? I jeszcze te teorie spiskowe…

 13. Miałam termin porodu 8 marca i jestem z Kędzierzyna. Kto mi powie gdzie mam jechac jak zacznę rodzić? Czym mam jechac? Pociągiem? Zajebiscie

 14. POKOnani wyją i wykupują mydło, żeby w końcu się dobrze umyć. Podcierali się GW. nem, a teraz się przerzucili na papier toaletowy.
  A nasz szpital został zakaźnym z kilku powodów. Najważniejszy to ten, że jest najlepiej wyposażony z wszystkich szpitali w województwie. Poza tym mamy doskonałą kadrę lekarzy, pielęgniarek, laborantów i analityków medycznych. Ważnym powodem jest także fakt, że najwięcej pracujących w Niemczech jest z naszego powiatu, a także powiatów ościennych, którzy pojawią się tu za trzy – cztery tygodnie w związku ze Świętami Wielkanocnymi.
  I wtedy zacznie się cyrk.

 15. Pozdrawiam obrońców Opolszczyzny! Gdybyśmy byli w woj. śląskim nie byłoby takiej sytuacji. Wielu naszych mieszkańców od lat postuluje, aby przyłączyć KK do woj. śląskiego. Może ta sytuacja komuś da do myślenia?

  • Czyżby „PR” dla lekarza Rafał Olejnik radnego powiatowego i prezesa „Klinika Nova,” przyjaciela s.p.Anatol Majcher. :))) Można by „”Klinika Nova,” przekształcić w placówkę dla pacjentów z koronawirusem. Przecież dla społeczności trzeba być gotowym na wyrzeczenia, poświęcenie itd. :)))

 16. dlaczego zaskakująca decyzja? .powinniśmy zdać sobie w końcu sprawę że sytuacja jest bardzo poważna niema co narzekać .Polacy to takie marudy wszystko jest źle , na wszystkim się znają i krytykują Sytuacja jest jaka jest oby nie był gorzej i nie ma co kwękać

  • Jak dostaniesz zawału, zapalenia wyrostka lub samochód cię zahaczy i będą cię wieźli do Opola lub Głuchołaz (jeśli będzie wolna karetka) to sam, podążając za światełkiem w tunelu, będziesz szeptał pod nosem „po co oni tutaj ten oddział otworzyli”…

 17. Dlaczego narzekacie na posłankę V.Porowską,to dzięki WASZYM głosom jest posłem na Sejm!Jestem pewien gdyby wybraliśmy na posła naszego mieszkańca p.Węgrzyna,to dbałby o dobro naszego miasta bardziej niż ci przywiezieni w teczkach z ramienia PiS-u którzy nasze miasto znają tylko przejazdem swoimi wypasionymi brykami.Taki jest skutek złego wyboru.Wyborcy p.Posłanki i Posłów naciskajcie aby zmienić tą nie zrozumiałą decyzję Wojewody z PiS-u!!!

 18. nie wypowiadaj się jak nie wiesz. Nasz szpital dobrze wyposażony???? Kadra też uszczuplona do granic możliwości.Udał ci się żart!

 19. OIOM w budowie, więc może wyposażenie już jest i będą korzystać. Laboratorium analityczne, bakteriologia są na wysokim poziomie, tylko korzystać?
  Potem, kiedyś trzeba cały budynek odkazić. A karetki, które czasem wszechstronnie wyszkolona straż pożarna zastępuje? Ech, bogate to nasze miasto.
  P.S. teraz mówią u Moniki O., że personel musi być odpowiednio przeszkolony. Czy pracownicy mają iść na pierwszy ogień?

 20. Wy wszystkie czuby jeżeli chodzi o spec ustawę to w sejmie została przyjęta jednogłośnie przez wszystkie kluby parlamentarne. Jeżeli chodzi o wirusa to został przywieziony z zachodu gdzie za rządów waszych PO-PSL zrobili wszystko aby Polaków za pieniądzami pogonić do Niemiec, Włoch, Austrii, United Kingdom , a dzisiaj macie pretensje do PiS-u. A co do podległości urzędników to starosta nie jest podległy wojewodzie, lecz podlega marszałkowi województwa,a to są platfusy, więc wasza opcja dupki.

 21. Ja uważam, że Wojewoda docenił profesjonalizm szpitala w Kędzierzynie-Koźlu i świadom powagi sytuacji właśnie u nas chce ratować ofiary koronawirusa.
  Pozdrawiam myślących.

  • Módl się, żeby nie izolowali miasta przez to, że wszyscy chorzy na koronowirusa z całego województwa będą zjeżdżać do nas.

  • Profesjonalizm szpitala? Chyba przyjechałaś z innego miasta – kobiety z KK rodzą w Strzelcach Op, na chirurgię pacjenci jeżdżą do Głubczyc, na urologię i okulistykę do prywatnej kliniki Nova. Profesjonalizm szpitala skończył się wraz z odejściem śp. Anatola Majchera i jego najbliższych współpracowników.

 22. Porodowka w Strzelcach zawiesza działalność z powodu braku personelu,porodowka z Koźla szpitalem zakaznym, więc niech mi wojewoda wytłumaczy jak Głubczyce i Krapkowice poradzą sobie z dodatkowymi pacjentkami?mam termin porodu w kwietniu i nie wiem gdzie mam jechać…A najważniejsze to czy zdążę tak daleko dojechać….to moja 3 ciąża i nie rodzilam dłużej niż 3h….😬poza tym wojewoda najwyraźniej chciał się pozbyć zakażonych jak najdalej od siebie….

 23. Wojewoda nie chce smrodu u siebie więc padło na K-K, dobrze posmarowali to decyzja zapadła. Szkoda tylko pielęgniarek, które będą narażone… ciekawe jak zaopatrzony jest szpital???? Pewnie teraz dopiero podrzucą kombinezony, maski, żele itp

 24. Fajnie piszesz bo nie mieszkasz na tej samej ulicy co szpital,gratuluję głupoty istoto,gdybyś tu mieszkała inaczej byś pisała,punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ,brawo głupolu

 25. Kiedy czytałem powyższe, krytyczne wpisy, przypomniała mi się, wyrażona przez C. K. Norwida opinia na temat współczesnych mu Polaków – „Naród wspaniały, społeczeństwo żadne”. Wygląda na to, że osąd ten jest wciąż aktualny.

 26. Bomba koronawirusa w centrum miasta.
  A co wtedy, jak będzie potrzebował nagłej pomocy albo karetki pogotowia?
  To nie wirus, a głupota w podejmowaniu takich decyzji zacznie ludzi zabijać :(

 27. Najlepsza decyzja jaka Wojewoda razem z Viilettą mógli podjąć. Brawo PiS. Przynajmniej będzie blisko! Ta decyzja PiS odbije Kędzierzyn Koźle raz na Zawsze. Nie ma przecież nic ważniejszego niż życie i zdrowie mieszkańców i troską o nich.

 28. Szpital w Raciborzu dla woj. Śląskiego a w KK dla Opolskiego – wszystko się zgadza, są to szpitale na zadupiach, które to zadupia w razie czego (np. po wydmuchaniu wirusa na miasto przez szpitalną wentylację) będzie łatwo otoczyć zasiekami z drutu kolczastego, jak w Chinach.
  I tyle w temacie.

 29. Co za Kędzierzyńskie robactwo z komentarzach. Pępki świata.
  „WSZĘDZIE TYLKO NIE U NAS! MY SOBIE POPATRZYMY Z BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI”. Sięgacie dna. Jak nie narzekacie na co dzień jak to bardzo nienawidzicie miasta w którym mieszkacie i drwicie ze wszystkiego co się w nim dzieje to potem jeszcze rękami i nogami jak egoistyczne świnie plujecie jadem na decyzje o tym żeby pomóc potrzebującym niewinnym ludziom których dopadł wirus. Prawda jest taka, że jeśli uda się zwalczyć wirusa to wszyscy Ci ludzie będą potem chodzić i opowiadać z dumą jak to ich miasto się nie przyczyniło do wybawienia Państwa z opresji. Chorągieweczki.. tfuuu..

  ps: Na szczęście tak płytko myślący i ograniczeni ludzie jak w wy nie są decyzyjni w tym kraju i wasze działanie kończy się tylko na pluciu bezwartościowym jadem, który jedyne co robi to rodzi współczucie oraz podziw, że takie ameby chodzą po tym świecie

 30. „Centralny Szpital Kliniczny MSWiA 8. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu”
  Kto słyszał o takim szpitalu w naszym mieście?? Tak piszą.

 31. a co w przypadku z chorymi na nawotwory i inne ciężkie choroby zagrażające życiu? odwołane operacje i zostawienie samuch pacjentów z chorobą, do innego szpitala nawet nie da się dodzwonić, a co dopiero z przyjęciem na oddział w celu wykonanaia operacji czy leczenia. Rozumiem, że trzeba leczyć chorych na koronawirusa, ale co ludźmi chorymi na raka itd.??? dodam, że te osoby są bardziej narażone na śmierć bez leczenia. Przejmują się osobą która potencjalnie może być zarożaona (ale póki co nie jest ),narażając tym samym życie pacjnentów których właśnie odprawili z kwitkiem. Dlaczego ich życie jest mniej warte od innych :(

 32. A od poniedziałku zamkniętą granica państwa i wojewódzkie. Całkowicie wstrzymany będzie ruch miedzy wojewodzinami a w niedziele orędzie prezydenta w tej sprawie…

 33. Człowieku, co Ty piszesz… Przecież nie można zablokować jedynego szpitala w drugim najwiekszym miescie opolszczyzny! Gdybyśmy mieli dwa szpitale, to co innego, ale jedyny? Gdzie nas będą wozić w przypadku np. udaru? Jedynie Opole ma „porównywalne” warunki… Ale do Opola to godzina drogi, a przecież każda sekunda się liczy w takich przypadkach!!
  Dodatkowo szpital w Strzelcach zablokował przyjęcia. To gdzie będziemy odwożeni w przypadku udaru/wylewu/zawału???

  • Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca – IV Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektrostymulacji i Angiologii nie jest częścią składową szpitala w Koźlu!
   I tam szukaj ratunku w razie zawału!

 34. Jedyny szpital w mieście w którym nie ma ani jednego lekarza zajmującego się chorobami cały na koronawirusa to jakiś żart. Nie ma teraz żadnego szpitala dla innych pacjentów w drugim największym mieście w województwie. W Opolu są 3 szpitale czemu tam nie zrobią albo w jakimś innym szpitalu poza centrum miasta gdzie jest mniej ludzi?

 35. Nieodpowiedzialna decyzja wojewody! Teraz jak mieszkasz w KK i masz zawal to bedziesz jechal do Opola albo czekal godzine na karetke i kolejna godzine jechal do szpitala. W Opolu kilka szpitali do wyboru ale tam sie nie da zrobic. Porazka wojewody.

  • Piszcie proszę o decyzji wojewody gdzie tylko się da – na Facebooku na profilu premiera, wojewody, mediów itp! Niech ta decyzja nie będzie zapomniana!

 36. Pytanie jedno
  Czy szpital ma własną oczyszczalnie ścieków?
  Nie
  W kanalizacji żyją szczepy to wielu ludzi wie A żyją dzięki nam bo wylewamy do ścieków coś co nam nie smakuje A dla tych zwierząt to rarytas .
  Każdy też o tym wie i często o tym się pisze lub mówi w tv .
  Więc wiecie Państwo co to wszystko oznacza dla mieszkańców okolic .
  Pozdrawiam

Skomentuj