Szlachetna Paczka rekrutuje wolontariuszy. Każdy może pomóc potrzebującym

0

Od 2001 roku pomaga potrzebującym i rozwija postawy prospołeczne nie tylko wśród młodych. Kolejna edycja Szlachetnej Paczki rozpoczyna rekrutację wolontariuszy.

Szlachetna Paczka jest projektem już od 19 lat zmieniającym życie Polaków. Główną jego ideą jest „mądra pomoc” – wolontariusze biorący udział w działaniach wyszukują rodziny, które na co dzień zmagają się z różnymi problemami. Rozmawiają, poznają ich sytuację i starają się znaleźć drogę do pomocy. Rodziny, które zostają zakwalifikowane do akcji trafiają do bazy, gdzie ich historię i sytuację poznają potencjalni darczyńcy.

Darczyńcy w porozumieniu z wolontariuszami przygotowują paczkę świąteczną dla wybranej rodziny, która zostanie dostarczona jej w grudniu. W ubiegłym roku pomoc w ramach Szlachetnej Paczki uzyskało ponad 16 tysięcy rodzin w całej Polsce.

Rekrutacja wolontariuszy do projektu prowadzona jest również w Kędzierzynie-Koźlu. Osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą zgłosić się poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl lub skontaktować się z liderem rejonu Anną Wawrzaszek tel. 570 481 206.

Skomentuj