Szkoły średnie przygotowują się na powrót uczniów. W placówkach trwają remonty i modernizacje

2
Sarosta Paweł Masełko, dyrektor ZS nr 3 Adam Kania, wicestarosta Józef Gisman

Rozpoczęły się wakacje, a z nimi intensywny czas modernizacji w szkołach nadzorowanych przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe, gdzie powoli trwają przygotowania do nowego roku szkolnego. Starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman omawiali remonty w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach, gdzie ruszą prace wewnątrz budynku.

W środku przebudowane zostaną pomieszczenia na potrzeby archiwum starostwa. Szkołę czeka też remont kotłowni, malowanie, modernizacja laboratorium i inne mniejsze prace. Dużą inwestycją będzie przebudowa boiska sportowego przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu. Przetarg na to zadanie został już rozstrzygnięty.

W Zespole Szkół nr 1 odmalowane zostaną sale lekcyjne, zaplanowano remont windy, węzła sanitarnego, a także dachu w budynku byłego internatu. Bieżące remonty, naprawy, konserwacje przeprowadzone zostaną też w Bursie Szkolnej, ZSTiO w Azotach i Zespole Szkół Specjalnych. W Centrum Kształcenia Zawodowego ruszą roboty dociepleniowe.

2 KOMENTARZE

  1. Ta rudera ze zdjęcia nawet nie zna pojęcia remont. Ciekawe kiedy się rozpadnie. To już prawie nic nie będzie w tej dzielnicy oprócz salonu meblowego i Villa Vanilla.

Skomentuj