Szkoły przygotowują się na wrzesień. Wszystko w reżimie sanitarnym przez widmo czwartej fali epidemii

5

Mimo że wakacje jeszcze trwają, szkoły już przygotowują się do nowego roku szkolnego. Niestety, w perspektywie czwartej fali koronawirusa placówki będą musiały znowu funkcjonować w reżimie sanitarnym. 

Na uczniów czeka znany schemat z ostatnich miesięcy, czyli maseczki, dezynfekcja i mierzenie temperatury przed wejściem do szkoły. Niestety, odkąd funkcjonujemy w pandemicznej rzeczywistości, trudno jest tak naprawdę ostatecznie przewidzieć, w jakim trybie będą uczyły się nasze dzieci w kolejnym roku szkolnym. Póki co dane epidemiczne wskazują na to, że 1 września 2021 dzieci normalnie wrócą do szkół.

Placówki szkolne w naszym mieście ruszają od września ze wszystkimi obwarowaniami sanitarnymi, jakie były do tej pory. Wytyczne mamy dokładnie takie same jak w minionym roku szkolnym. Szkoły są bardzo dobrze przygotowane do zdalnego nauczania, oczywiście wszyscy mamy nadzieję, że to nie będzie konieczne. Dobrze wiemy, że chociaż szkoła jest wzorcowo przygotowana do zdalnego nauczania, to dziecko samo w domu, przed komputerem, nie jest w stanie skutecznie się uczyć – mówi Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta miasta.

Zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele liczą, że nowy rok szkolny będzie choć po części normalny, co zdalnej nauce daleko do jej tradycyjnej formy.

5 KOMENTARZE

  1. Dopuki w szpitalach nie zaczną umierać dzieciaki, rodzice którzy nie chcą się szczepić nie zrozumieją jak ciężką jest pandemii covida, nie wiem co chcą osiągnąć nauczyciele ale wszyscy nie zaszczepieni powinni trafić na bezrobocie gdyż zdalne nauczanie jest farsą.

  2. Wczoraj na COVIDKA zmarło aż 3 osoby w tym czasie na zawał serca 450 osób na raka ok 500 w wypadkach samochodowych 25 o jakiej pandemii tu mowa

Skomentuj