Szkoły dostały za mało pieniędzy na zakup podręczników. Nauczyciele robią ksera. Gmina musi wyłożyć pieniądze

26

Część szkół w naszym mieście nie zakupiło wszystkich podręczników i ćwiczeń dla swoich uczniów. Nauczyciele kserują, drukują i po prostu przynoszą na lekcje niezbędne materiały. Wszystkie brakujące podręczniki trafią do uczniów dopiero w październiku. 

Rodzice nie ukrywają rozczarowania tym, że ich dzieci już dawno zaczęły rok szkolny, a wciąż nie mają wszystkich podręczników. Nauczyciele radzą sobie jakoś z tym stanem rzeczy i na każdą lekcję przygotowują odpowiednie materiały, jednak to tylko półśrodek. Dyrektorzy nie zakupili wszystkich książek i ćwiczeń dla swoich uczniów, ponieważ nie mają na to wystarczających środków finansowych.

Zapytaliśmy zastępcę prezydenta miasta Wojciecha Jagiełło, dlaczego dzieci wciąż nie mają kompletu wszystkich materiałów niezbędnych do nauki. Brakuje zwłaszcza ćwiczeń. Jak się okazuje, gdy nie wiadomo, o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze.

Podręczniki są finansowane przez państwo, nie przez gminę. W ramach dotacji państwo przekazuje pieniądze na ten cel. Ponieważ otrzymaliśmy tylko 75 procent dotacji na ten cel, tylko tyle szkoły dostały. W tej chwili dokonujemy zmiany w budżecie i pokryjemy te 25 procent. Zastanawialiśmy nad tą decyzją długo, bo to nie jest nasze zadanie. Jednak robimy to, tak jak robią inne gminy, które też są w podobnej sytuacji. My wyłożymy pieniądze, licząc, że państwo nam je zwróci. Brakujące podręczniki i ćwiczenia powinny trafić do szkół w październiku – mówi Wojciech Jagiełło.

26 KOMENTARZE

  • Nie popuść w pampersa czasem i przestań się mazać w końcu. Weź się za siebie a nie jęczysz i zrzędzisz w każdym temacie jak to ci źle. Biedactwo.

   • To zdanie: „Weź się za siebie a nie jęczysz i zrzędzisz…” powinno być napisane: „Weź się za siebie zamiast jęczeć i zrzędzić…”
    No cóż, ale autor to prostak i cham, na dodatek z marną edukacją.

    • No cóż, ale odpisujący na komentarz autora to krzywak i gnom. Smaruj do kopalni po węgiel a nie pierdzisz od rzeczy polonisto od siedmiu boleści.

   • Tępy jesteś prostaku. Jesteś takim cwokiem, że nie potrafisz napisać nic sensownego. Nawet trolle pisowskie nie podtrzymują z tobą konwersacji, bo to co piszesz jest tak infantylne i głupie, że nikt się nie poniża.

  • Koleś ma bagno w miejscu na mózg. Co jakiś temat to skomle jak mu źle. Wylewa tu swoje frustracje, zamiast się obudzić w końcu. Marzy się zielona wyspą bis platfuskowi.

 1. Skoro wiadomo że nie jest to pierwszy raz że pieniądze przychodzą z poślizgiem na konto miasta to poco było czekać i robić zamieszanie w szkołach, nie prościej wszystko przygotować na czas gdzie wiadomo że wszystko drożeje z dnia na dzień a czekanie powoduje ferment i zamieszanie.

 2. Przecież rodzice dostają 500+, mogą kupić z tych pieniędzy mnóstwo podręczników. Dziadkowie też mogą się dołożyć z 13stki i 14stki. A jak mają długi staż to i na zeszyty wystarczy.

  • Zgred, a będzie rodzicom wydatki ustawiał.
   Taka jest rola państwa, PiS rząd przyjął na siebie zaopatrzenie uczniów w książki i z tego zadania się nie wywiązuje. To raz, a po drugie to książek NIE ma, są dopiero w druku, szczególnie dla klas 3 i 6 brakowało jeszcze tydzień temu.

   Są 2 mld/rok na TVP, XXX mln dla Ojca capo di tutti capi Muchomora, XX mld na glinę z domieszką węgla, XX mln na niesprawne respiratory i dziurawe maseczki, 2 mld na budowę i zburzenie elektrowni, lotnisko w budowie CPK, 0,7 mld na lotnisko Radom – i … dalej nic tam nie lata.
   Inflacja XX% i rośnie.
   Programy szpiegujące izraelskie i chińskie zaglądają wam do sypialni i kibla, a krzyczą razem Ja Ro Sław! Ja Ro Sław! Ja Ro Sław!

   PiS, wincij PIS, PiS w garnku, konserwie i lodówce. Kradno ale sie dzielo, kochamy PiS i murem za Jarosławem!!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj