Szkoleniowiec ZAKSY Tuomas Sammelvuo objął posadę trenera reprezentacji Kanady

7

Trener Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle objął posadę trenera reprezentacji Kanady. – Chciałbym podziękować kanadyjskiej federacji za zaufanie i powierzenie mi projektu w postaci drużyny narodowej. Oczywiście to nie będzie miało wpływu na moją pracę w ZAKSIE – przyznał szkoleniowiec.

Tuomas Sammelvuo rolę szkoleniowca siatkarzy mistrza Polski objął przed sezonem 2022/2023, pochodzący z Finlandii trener w swojej karierze pracował zarówno w klubach, jak i z powodzeniem prowadził reprezentacje narodowe. Teraz obok pracy z ZAKSĄ rolę pierwszego szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie łączył z posadą trenera reprezentacji Kanady.

– Trenowanie reprezentacji Kanady latem to będzie dla mnie kolejne duże wyzwanie. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować klubowi i Prezesowi za zrozumienie. Wierzę, że będziemy potrafili stworzyć współpracę pomiędzy ZAKSĄ, a kanadyjską drużyną narodową. Oczywiście to nie będzie miało wpływu na moją pracę w ZAKSIE – przyznał szkoleniowiec mówiąc o nowym wyzwaniu i swobodzie w łączeniu dwóch funkcji .

Trener Sammelvuo z entuzjazmem podchodzi do nowego wyzwania. – Chciałbym także podziękować kanadyjskiej federacji za zaufanie i powierzenie mi projektu w postaci drużyny narodowej. My trenerzy kochamy pracować, więc kolejnego lata chcę być jeszcze lepszy, uczyć się nowych rzeczy i to dla mnie świetne wyzwanie. Drużyna jest ambitna, z zapleczem wielu młodych zawodników, dlatego praca z nimi będzie interesująca.

Źródło: Zaksa.pl

7 KOMENTARZE

  1. Niech jedzie, już teraz i nie wraca,dla dobra Zaksy i nie psuje dobrego imienia 2 krotnego mistrza Europy!Prezesik Zaksy powinien jechać razem z trenerem dla dobra klubu.To co Oni robią z Zaksą widziała cała Polska.

  2. Jeszcze Zaksy nie ogarnął dobrze a już kolejna posada. Szuka chyba planu awaryjnego. Niech jedzie do tej Kanady z tym Bułgarem i Holendrem a drugi trener niech się bierze za drużynę. W Jastrzębiu już by była reakcja na ten cyrk i wyciągnięte wnioski. A u nas jakby nic się nie stało.

      • My się nie jaramy bo nie ma czym. Jesteśmy zażenowani zniszczeniem zespołu. Żeby 2 krotny zdobywca LM nie potrafił znaleźć porządnego sponsora jak GA ma gdzieś wzmocnienia drużyny. Oni powinni być dumni, że mają taki klub, który takie wyniki osiąga. A regularnie go niszczą oddając najlepszych zawodników. To się w kuli nie mieści. W tym sezonie to już w ogóle odlecieli. Niech powiedzą na co poszła kasa za kontrakt i wykup Semeniuka plus inne nagrody pieniężne i premie za wyniki. Bo chyba nie na te wynalazki, które nic nie wnoszą do gry.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj