Szkoła w Azotach ma nowego partnera. To światowy producent części samochodowych

0

Mubea  Automotive Poland i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach będą wspólnie pracować nad jeszcze lepszym i nowocześniejszym kształceniem młodych techników.

Starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj , wicestarosta Józef Gisman i dyrektor ZSTiO Maria Staliś pojechali do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, siedziby firmy  Mubea  Automotive Poland sp. z o. o., aby podpisać list intencyjny o współpracy firmy ze szkołą. Umowa została nawiązane z przedstawicielem  Mubea Automotive Poland Jiři Matyáš w zakresie kształcenia zawodowego.

Mubea Automotive Poland sp. z o. o.  to duża firma, która specjalizuje się w produkcji  części samochodowych do większości marek aut na świecie (m.in. opasek zaciskowych, sprężyn talerzowych do przekładni w automatycznych skrzyniach biegu, wałów napędowych). W Polsce firma działa od 2015 roku. Swoje zakłady ma na całym świecie.

Dzięki porozumieniu zostanie zaciśnięta współpraca na rzecz podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia praktycznego m.in. w zawodach technik mechatronik, elektryk, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, monter mechatronik. Współpraca obejmuje organizację staży wakacyjnych, promowanie nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych w ramach praktyk zawodowych, w tym organizacji systemu stypendialnego dla uczniów, organizację wycieczek dydaktycznych do zakładu w Zimnej Wódce, identyfikowania potrzeb i wymagań kwalifikacyjnych rynku pracy oraz kompetencji, które należy kształcić u uczniów.

Skomentuj