Szkielet w piaskownicy, zjeżdżalnia linowa i dużo więcej. Ruszyła rozbudowa strefy rekreacyjnej

4

Rozpoczęła się rozbudowa strefy rekreacyjno-sportowej przy ul. Kośnego. Powstanie tam m.in. fabryka piasku i piaskownica ze szkieletem dinozaura.

Rozpoczęła się rewitalizacja strefy rekreacyjno-sportowej znajdującej się przy ul. Kośnego na osiedlu Powstańców Śląskich. To dobra wiadomość dla mieszkańców całego osiedla Piastów, którzy przez dwa lata głosowali na to zadanie w ramach miejskiej edycji budżetu obywatelskiego.

W latach wcześniejszych obiekt został odnowiony, oświetlony i objęty monitoringiem. Zrewitalizowany został plac zabaw, powstała strefa fitness i workout. W kolejnych latach mieszkańcy oddali głosy na projekt budowy boiska ze sztucznej trawy oraz budowy mini tężni solankowej, z której korzystają mieszkańcy całego miasta.

W 2018 i 2019 roku mieszkańcy osiedla Piastów opowiedzieli się za dalszą rozbudową terenu rekreacyjnego. W ramach projektu, który cieszył się największą popularnością w całym mieście, ma powstać duża zjeżdżalnia tubowa, zjeżdżalnia linowa tyrolka, trampoliny ziemne i fabryka piasku. Najmłodsze dzieci będą mogły korzystać z zadaszonej piaskownicy, na dnie której zostanie umieszczony szkielet dinozaura. Przy tężni w ramach promocji czytelnictwa ma stanąć budka na książki, a na miasteczku rowerowym stacja do naprawy rowerów. Inwestycja jest realizowana przez firmę Michał Dołbik EMDE Transport & Inżynieria z Kędzierzyna-Koźla.

4 KOMENTARZE

Skomentuj