Sześciu pijanych kierowców, 13 kolizji i 11 zatrzymanych dowodów. Trwa akcja „Znicz” w powiecie

0

Policjanci podsumowują akcję „Znicz 2021”, która w tym roku trwa 5 dni. Do tej pory na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 13 niegroźnych w skutkach kolizji. W tym czasie mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 200 kierowców. 6 z nich, zdecydowało się jechać po alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy.

Akcja „Znicz 2021” rozpoczęła się 29 października i zakończy się dzisiejszej nocy. W tym czasie policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżujących i zwracają baczną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Mundurowi kontrolują także ich trzeźwość oraz stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiąże się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Do tej pory na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 13 niegroźnych w skutkach kolizji. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 200 kierowców. 6 z nich, zdecydowało się jechać po alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy.

Uprawnienia do kierowania pojazdami straciło dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Jednymi z nich był zatrzymany w piątek na ul. Bema kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli dzięki reakcji świadków. Podczas wykonywanych czynności 36-latek miał problemy z ustaniem na nogach. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Prawo jazdy straciła także kierując bmw, która w obszarze zbudowanym przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h.  38-latka została zatrzymana do kontroli w niedzielę na DK 45 w Długomiłowicach. Kobieta na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 110 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 60 km/h policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 38-latka została ukarana wysokim mandatem, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Działania Policji oraz innych służb w tym okresie polegały przede wszystkim na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi patrolowali także same nekropolie – tam o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby dbali zarówno umundurowani jak i nie umundurowani funkcjonariusze policji. A wszystko po to, aby było bezpiecznie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

 

Skomentuj