Szerszenie zatakowały plażowiczów nad jeziorem w Dębowej

0
Foto: WOPR Kędzierzyn-Koźle

O ile komary zwykle najbardziej doskwierające mieszkańcom w tym roku nie są wielkim problem, nie można już tego powiedzieć o osach i szerszeniach. Strażacy regularnie wzywani są do usuwania gniazd tych owadów, które potrafią agresywnie zachowywać się w stosunku do ludzi . Dzisiaj taka sytuacja miała miejsce nad jeziorem w Dębowej.

Kwadrans po godzinie 10 strażaków zawiadomiono o gnieździe szerszeni w pobliżu jednej z plaż. Owady mogły stanowić zagrożenie dla wypoczywających tam ludzi. Były agresywne. Na miejsce udała się jedna jednostka. Gniazdo zostało zlokalizowane pod dachem budynku przy plaży i usunięte przez strażaków.

Na agresywne zachowanie owadów osowatych mogą mieć wpływ przedłużające się upały. Straż pożarna w Kędzierzynie-Koźlu codziennie nawet kilkukrotnie wzywana jest do usuwania gniazd os i szerszeni. Jak tłumaczy mł. bryg. Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, interwencje podejmowane są głównie sytuacjach, gdy owady zagrażają osobom przebywającym w miejscach publicznych. W pozostałych przypadkach należy skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm.

Skomentuj