Szef PO w Kędzierzynie-Koźlu zadowolony z wyboru Budki na przewodniczącego partii

31
Borys Budka podczas wizyty w Kędzierzynie-Koźlu.

Borys Budka, polityk Platformy Obywatelskiej z niedalekich Gliwic, objął po Grzegorzu Schetynie pałeczkę przewodniczącego tej partii. Zadowolenia z wyniku wyborów nie kryje Michał Nowak, który stoi na czele kędzierzyńskich struktur PO.

Kontrkandydatami Budki byli Tomasz Siemoniak, Bogdan Zdrojewski i Bartłomiej Sienkiewicz. Grzegorz Schetyna nie ubiegał się o ponowny wybór. Ogólnopolskie głosowanie członków partii zdecydowanie wygrał Borys Budka, zdobywając aż 6481 głosów (78,77%). Kolejni byli Siemoniak 920 (11,18%), Zdrojewski 623 (7,57%) i Sienkiewicz 204 (2,48%).

– Spodziewałem się, że Borys Budka wygra już w pierwszej turze, jednak skala tej wygranej jest mimo wszystko pewnym zaskoczeniem – powiedział Michał Nowak, przewodniczący powiatowych struktur PO w Kędzierzynie-Koźlu. – W partii jest ogromne oczekiwanie zmian, nowego otwarcia. Mnie nowy przewodniczący jest szczególnie bliski jako prawnik i osoba w podobnym wieku. W naszym mieście bywał kilka razy, ostatnio w maju 2018 r. na moje zaproszenie gościł na Klubie Obywatelskim. Świetne relacje łączą go z naszą wiceprzewodniczącą, panią Brygidą Kolendą-Łabuś, byli posłami tej samej kadencji. To wszystko sprawia, że dzisiaj mam w sobie dużo optymizmu co do przyszłości PO – nie ukrywa Michał Nowak.

Borys Budka zdecydowanie wygrał również w Kędzierzynie-Koźlu. Na 24 osoby uprawnione zagłosowało 18. Budkę poparło 15 osób, pozostałe Bogdana Zdrojewskiego.

31 KOMENTARZE

  1. 24 uprawnione, siła PO w powiecie poraża, chór Wołkowskiwgo liczy więcej członków.Czy mi się wydaje, czy jakiś czas temu Nowak z Węgrzynem gwarantowali znaczny wzrost członków ? Oj kończy się PO w kraju, dogorywa też w K-K …

  2. Teraz czas na zmianę szefa PO w KK. Życzę owocnych wyborów i żeby nie było jak ostatnio, że nikt nie chciał być,więc wybrano kogo wybrano.

  3. Mała czarna jak myszka agresorka.Z urody, bo babki nie znam na tyle.Panie mogłyby się jakoś lepiej ubrać.Kasy sie nie dorobiły jeszcze?

  4. Oni zawsze cieszą się z byle czego. Klaskali Ryżemu, Kopaczce i Szczetynie, to i Buźce też klaszczą. Następnym też będą klaskać. Ot, tacy elastyczni.

  5. Kolejne wybory przegrają jakimi będą prezydenckie, i nadal będą suszyć zęby, jesteście nieudacznikami. Głosowałem na was, ale już się skończyło, nie potraficie kompletni NIC!, tylko, PiS, PiS i PiS, a gdzie jakikolwiek realny program?, no nie ma, i nie będzie tak jak za waszych czasów, nie było pieniędzy.

    Prezydent A. Duda ma mój głos!

  6. pan Borys ma wspaniały, wielki i okrągły czerep, który aż się prosi o jakąś gustowną, nomen-omen, budkę – jestem do usług! Panu Michałowi… cóż, mogę jedynie zoperować stulejkę

  7. Jak patrzę na to urocze zdjęcie, przypominają mi się czasy dzieciństwa, gdy w niedzielę puszczali Gumisie w telewizji. Jest księciunio, jest tołdi, są ogry, jest wesoło.

Skomentuj