Szczepienia w parafiach i galeriach handlowych na Opolszczyźnie. Rusza kolejna duża akcja

11

Już w najbliższy weekend ruszy akcja szczepień przeciwko COVID-19 pod hasłem „Podejmij mistrzowską decyzję”, która obejmie niemal wszystkie powiaty województwa opolskiego. Do udziału w niej zaprosili mieszkańców Opolszczyzny wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, Robert Bryk – dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Paweł Stańczyk – prezes zarządu Grupy Azoty ZAK oraz Piotr Szpaczek – prezes ZAKSA S.A.

W obliczu rozpędzającej się piątej fali pandemii koronawirusa w Polsce, masowe szczepienia to jedyna szansa na opanowanie sytuacji i powrót do normalności. Mimo wysiłków wielu opolskich instytucji nasze województwo wciąż zajmuje bardzo niskie miejsce w ogólnopolskim rankingu szczepień. Tendencja ta może doprowadzić do rosnącej liczby zakażeń i coraz trudniejszej sytuacji w szpitalach.

– Do tej pory w woj. opolskim zaszczepiło się 1,1 mln osób, z czego dziennie wykonywanych jest 5 tys. iniekcji. W pełni zaszczepionych jest 400 tys. osób, to jest najmniej w skali kraju. Przyszłość naszego regionu zależy od nas samych, dlatego tak ważnym jest aby nie zwlekać z decyzją o szczepieniu. Do szpitali najczęściej trafiają osoby, które nie skorzystały z takiej możliwości. Nierzadko są to osoby młode. Apeluję o rozwagę, szczepienia to egzamin z naszej odpowiedzialności i troski o innych. To nasza wspólna sprawa – mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który dodaje, że w akcji promocji szczepień od wielu miesięcy pomagają zawodnicy ZAKSY. – Za co jestem im bardzo wdzięczny. Współpracujemy stale nie tylko z ZAKSĄ, ale również z prezesem Grupy Azoty ZAK S.A. Dla przypomnienia, sukcesem zakończyła się wspólna akcja proszczepienna przy okazji Biegu Wolności, który odbył się pod egidą Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego 11 listopada ubiegłego roku.

Od efektów programu szczepień zależy wydolność opolskich szpitali i placówek POZ, na których w największym stopniu opiera się system opieki zdrowotnej.

– Wchodzimy już w piątą falę pandemii na poziomie zachorowań na COVID-19 powyżej 30 000 dziennie. Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 w populacji niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych jest blisko 60 razy większe. Zachęcajmy rodzinę i przyjaciół do przyjęcia szczepionki. Bądźmy odpowiedzialni za siebie jak i za swoich bliskich – podkreśla Robert Bryk – dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

We wsparcie Narodowego Programu Szczepień od początku angażuje się jedna z największych firm w regionie – Grupa Azoty ZAK. Firma uczestniczy w organizacji punktów szczepień i regularnie przekazuje gadżety jako podziękowanie dla osób, które się szczepią. Sama zorganizowała akcję w Kędzierzynie-Koźlu podczas grudniowego Biegu Azotowego.

– Nasze zaangażowanie w walkę z COVID-19 ma wiele wymiarów i obejmuje zarówno wsparcie placówek medycznych, jak i mniejszych inicjatyw, koncentrujących się na indywidualnych potrzebach. Na przykładzie Grupy Azoty ZAK można zaobserwować, jak istotne jest poważne podejście do pandemii, kwestii związanych ze zdrowiem. Dokładamy wszelkich starań, by nasi pracownicy byli bezpieczni i to samo podejście dotyczy mieszkańców naszego regionu, za których czujemy się odpowiedzialni – tłumaczy Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle również wspiera akcję szczepień, bez których organizacja rozgrywek siatkarskich byłaby mocno utrudniona.

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym aspektem w środowisku sportowym jest poziom wyszczepienia. Wszyscy siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle należą do grona zaszczepionych, dzięki czemu w bezpieczny sposób mogą trenować i przystępować do rozgrywek. Wierzymy, że pozwoli nam to bez dodatkowych komplikacji, związanych z przenoszeniem meczów, rozegrać cały sezon w zdrowiu. W tym sezonie po przerwie możemy cieszyć się z obecności i wsparcia kibiców na trybunach, chcemy żeby tak pozostało. Dlatego tak ważny jest jak najwyższy poziom wyszczepienia mieszkańców naszego regionu. Liczę, że dzięki temu będziemy mogli w dalszym ciągu wspólnie świętować kolejne sukcesy naszego zespołu – mówi Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim akcja przeprowadzona zostanie w niedzielę, 23 stycznia w parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła (osiedle Piastów) w godzinach 9 – 13. Prowadzone są rozmowy na temat dalszych działań na terenie powiatu.

Osoby, które poddadzą się szczepieniu, będą mogły liczyć na gadżety Grupy Azoty ZAK i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Akcja szczepień w woj. opolskim podzielona jest na dwie części. Zaszczepić się można w jednym z opolskich centrum handlowych (w Solaris Center będzie również możliwość zaszczepienia dzieci) lub na terenie parafii. Poniżej szczegółowy harmonogram, który będzie uzupełniany na bieżąco na stronie:https://www.gov.pl/web/uw-opolski/koronawirus

11 KOMENTARZE

  1. Zdecydujcie się wreszcie! Albo wprowadzacie powszechny obowiązek szczepień i wtedy ok. nie ma wyboru, trzeba się zaszczepić. Albo przestańcie wreszcie nękać ludzi tymi szczepieniami, w sytuacji gdy nie są one obowiązkowe!

  2. Spóźniona ta akcja z tym wyszczepieniem ,według badań te preparaty na wariant Omikron mają około 20 procent skuteczności to po co taka nagonka tych Panów ,u mnie w pracy ci wyszczepieni przeważnie chorują .

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj