Szala zwycięstwa przechyla się na korzyść Andrzeja Dudy. Jest dokładniejszy sondaż

14
Andrzej Duda podczas wizyty na Opolszczyźnie. Fot. Materiały wyborcze PiS.

Szanse Andrzeja Dudy na pozostanie w pałacu prezydenckim zwiększają się. O północy z niedzieli na poniedziałek opublikowano kolejny, dokładniejszy, sondaż. Jest korzystny dla urzędującej głowy państwa.

Pierwszy sondaż przygotowany przez firmę IPSOS, który ukazał się zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej, dawał Andrzejowi Dudzie 50,4 proc., a Rafałowi Trzaskowskiemu 49,6 proc. W tej sytuacji pracownia nie wskazała zwycięzcy, gdyż różnica mieściła się w granicach zakładanego błędu. Był to tak zwany exit poll przygotowany na podstawie odpowiedzi osób wychodzących z lokali wyborczych.

Około północy ukazały się wyniki sondażu late poll – sporządzonego na bazie realnych wyników z niektórych komisji. Daje on Andrzejowi Dudzie 50,8 proc., Rafałowi Trzaskowskiemu zaś 49,2 proc. Urzędujący prezydent zwiększa więc dystans do swojego konkurenta.

Według komentatorów nadal jednak nie można z całą pewnością przesądzić o wyniku wyborów. Czekamy na oficjalne dane Państwowej Komisji Wyborczej.

14 KOMENTARZE

 1. Już wielu zauważyło, że w sztabie wyborczym Trzaskowskiego nie ma flag Polski!
  Czy jego zwolennicy wiedzą, na kogo głosowali?

  • Polska to akurat przegrała, za parę lat będzie u nas taka „demokracja” jak u Orbana, będzie 7 kanałów TVP, Unia wstrzyma Polsce przepływ pieniędzy. Pinokio wtedy powie, że nie może dać kasy którą rozdawał na tekturach, budżet runie a Wy w 2025 roku będziecie dalej krzyczeć że to wina Tuska. 500+ Trzaskowski nie będzie musiał Wam zabierać bo niedługa sam Pinoko wam to zabierze, ze swoich oszczędności, które zarobił sprzedajac tanie działki od Kościółka Wam tego nie wypłaci. Ewentualnie za kilka lat będziemy wszyscy płacić 42% PIT, bo Pinokio to wymyśli, Anżej podpisze i dalej będzie wina Tuska i niemców z LGBT.

   Każdemu kto głosował na Dudę z całego serca życzę zderzenia na autostradzie z kolumną Szydło, Dudy, Pinokia, Macierewicza lub innego oszołoma, wtedy jak młody człowiek z Oświęcimia zrozumiecie o co chodziło w tych wyborach…

   • A co juz zrobiłeś donos jak na sasiada bez maseczki? Patrzcie co wy robicie, od x lat tylko pis i po. Nawet nie chcecie się dowiedzieć kto nimi steruje, mając tyle mozliwosci!!! Wybory to ustawka dla niewolnika który musi wybrać swojego pana, z listy którą mu daję jego pan. Serio analizujcie to, sprawdzajcie, działajcie sami. I zaznaczam nie jestem za nikim z knessetu. Wszyscy powinni byc rozliczeńi, za sprzedawanie Polski. Za 5 lat obudzicie się w polin. Cieszycie sie ze sa rystrykcje, a nie widzicie ze obce wojska wybijają do naszego kraju, a ty z domu nie możesz wyjść. Tylko idąc na głosowanie jesteście po ich stronie. Po owocach ich poznacie a nie po pięknej gadce. Dacie sie zaszczepić, mimo ze konstytucja, fakt zdrajcy stoltzmana, ale jednak was broni artykułem 39 ze bez zgody obywatela nie mozna na nim eksperymentować. A oni to robią z maseczkami. Zadnej PLANdemii nie ma. Przejęcie gospodarki kraju, i mamy robić za miskę ryżu, pasuje to wam? Mówicie ze daja 500zl czyli jestescie uzaleznieni od państwa i rozleniwieni. Na serio szukajcie, sprawdzajcie i wywalcie to pódło… pozdrawiam was mimo wszystko :)

 2. @fajny gość. W sztabie Trzaskowskiego nie było polskich flag z prostego powodu. Bardzo im odpowiada POdległość wobec Niemiec czy Rosji, co zresztą próbował niby ośmieszać POkonany szukając Niemców . Tym bardziej cenne jest zwycięstwo A. Dudy gdyż umocnił i powiększył elektorat PiS, mając przeciwko sobie zbieraninę wyborców różnych partii

 3. Jaki ,, mieszkaniec „,taki komentarz.Ponad 50 procent Polaków wybrało pana Dudę.KK24 napisało w końcu tak jak jest naprawdę.Ktoś wziął na cito korepetycje z matematyki.

 4. Tak, wygrana była przesądzona. Tak naprawdę wyboru nie było. PO jest za U.E. ,a w szczególności słuchają Niemców i Francuzów. Natomiast PIS słucha USA, także jedni czy drudzy sprzedali by ten kraj. Już grubo przed I wojną światową jak historia ukazuje straciliśmy niepodległość przez takich ludzi i taki beztroski sposób zarządzania. Niech ludność, która dokonała wyboru, teraz nie ma pretensji jak po wyborach to znaczy po jakimś czasie będzie się źle działo w kraju…. Jak stracimy kontrole t.z. suwerenność….. Jak staniemy się jeszcze większymi niewolnikami….. Komentujący powyżej (za PO-KO) twierdzą ,że tym wyborem zabrano im wolność. A kiedy ona była i co ona oznacza ? Bo patrząc się z perspektywy zwykłego obywatela, to znaczenie wolności dla każdego, będzie znaczyć co innego. Ludzie i tak pokazali swoje polityczne zniewolenie głosując za opcją ,która im daje 500 plus, 300 plus, 13 emeryturę…. To się prędzej czy później skończy, gdyż zabraknie pieniędzy, a może i już brakuje…. Tę fanaberię i przekupstwo ktoś będzie musiał w przyszłości spłacić… Żadna opcja polityczne nie robi nic aby społeczeństwo godnie zarabiało, by praca była uczciwa czyli na umowę o pracę, by w ogóle zwiększyć zatrudnienie (no chyba ,że w sejmie)…
  Ta kampania pokazała ,że obie partie polityczne chcą władzy i pójdą po trupach… Kłamstwa, obiecanki, w które zawierzyła głupia część narodu. Te wzajemne oskarżenia, wyciąganie brudów itd.przez polityków. Pozwalanie rzekomym Polonusom, by ci nam wybierali władze państwowe ? Przecież to jakaś kpina.
  Czy tacy mają zarządzać tym Państwem, czyli Naszym Narodem ?

 5. głowa państwa polskiego [haha!] dała się wkręcić, wraz z małżonką pierwszą damą [haha!] w prywatny spór, który postanowili upublicznić. głowa państwa polskiego, za pośrednictwem publicznego internetowego media, przekazał dziennikarzowi informację od swojej małżonki. co za żałosna małostkowość. trywializm i infantylizm. żałość, groteska, pupa, gęba, bez łydki.

Skomentuj