Sytuacja w szpitalu oraz planowane inwestycje. Starosta Paweł Masełko gościem programu Studio KK24.pl

5

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu działa obecnie jako placówka hybrydowa – zarówno dla pacjentów z koronawirusem, jak i niezakażonych. Niestety, prognozy rozwoju epidemii nie są korzystne. Jak mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, trzeba liczyć się ze wszystkimi scenariuszami, łącznie z całościowym przekształceniem w szpital covidowy. W Studiu KK24.pl rozmawiamy także o problemie nocnych dyżurów aptek oraz planowanych w tym roku inwestycjach:

5 KOMENTARZE

  1. Panie Starosto i Panie Wojewodo nie zamykajcie dla ludzi szpitala kozielskiego. Rozumiem wzrost zakarzeń covidowych lecz można było przygotować szpital kędzierzyński przy ul.Judyma, właśnie dla nich tym bardziej że przekształcane są na ten cel stadiony lub inne budynki użyteczności publicznej. Proszę nie zapominać o pomocy i hospitalizacji natychmiastowej – zawały, udary itp. Tym bardziej że jest to drugie miasto w województwie i do tego przemysł chemiczny.

    • Dołączam się do tej prośby. Covid z nami zostanie już chyba na zawsze. Dobrze by było aby mieszkańcy mieli pomoc na miejscu zarówno gdy są chorzy bez Covida jak i na Covid. Nie trzeba będzie ich wozić po całym województwie.

  2. Tak jest! Cały kedzierzyn ski szpital powinien być covid owy, a do Koźla przyjmować zaszczepionych i ozdrowieńców tym samym likwidując wieczny brak karetek. Co się tyczy ul spacerowej to proszę pamiętać że europejskie standardy wysokości wiaduktów to 4,5 m a budowa i obsługa takich dużych inwestycji wymaga bardzo dobrego szerokiego, bardzo twardego(nosnosc 11,5 t na oś) dojazdu. Znając życie i kierowców tirów aby skrócić sobie drogę i zmniejszyć opłaty autostradowe będą się pchali przez kotlarnie na Śląsk albo przez kedzierzyn na dolny Śląsk gdyż to jest główna os transportu przez nasze miasto. Tak że koniec ściemniania, modernizację drogi spacerowej na całej długości do starej kuzni i dalej do kotlarni, 408 i 423 potrzeba oraz należy powierzyć natychmiast dużym firmom które nie mają problemów ze sprzętem i są w stanie w krótkim czasie zrobić porządne, mocne i nowoczesne dojazdy do miasta niemożliwości.zadaniem pryjorytetow dla powiatu i miasta powinno być szukanie wszędzie gdzie się da pieniędzy na zrealizowanie tych dróg gdyż obwodnica na pewno nie jest wstanie przejąć całego tego ruchu.

Skomentuj