Sygnalizacja na skrzyżowaniu obwodnicy z alejami Jana Pawła II i Lisa znów działa

4

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o problemach wynikających z wyłączenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu obwodnicy z alejami Jana Pawła II i Lisa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przywróciła sterowanie.

Wczoraj na skrzyżowaniu doszło do kolizji – ciężarówka zderzyła się z motorowerzystą. To drugie zdarzenie drogowe w tym miejscu odkąd zarządca sygnalizacji zdecydował się na jej wyłączenie w związku z przebudową alei Jana Pawła II.

Kierowcy narzekali, że bez sygnalizacji na skrzyżowaniu panuje zamieszanie, postulując jej ponowne włączenie. Istniało też ryzyko, że kolejny kierowca nadjeżdżający obwodnicą nie zwróci uwagi na znaki, przyjmując, że porusza się drogą z pierwszeństwem. W przeszłości było to już przyczyną kolizji i wypadków w tym miejscu.

Jak przekazali nam czytelnicy, dzisiaj sygnalizacja na skrzyżowaniu działała już normalnie.

4 KOMENTARZE

  1. i korki powróciły, trzeba jeszcze sygnalizację wysterować odpowiednio do warunków drogi a nie zostwić tak jak było. Ale pewnie tego GDDKiA nie zrobi, bo nie potrafi kogoś postawić i zmierzyć czasu jak trzeba. BETON jak administracja RSM!!

  2. Dokładnie. Z pogorzelca na piasty duzo lrpiej i krocej jest miastem. Czas ‚zaoszczędzony” na obwodnicy jest dwu lub trzy krotnie stracony bo trzrba stac trzy lub cztery zmiany świateł sby skręcić w lewo z obwodnicy w strone Piastów. A o godzinie 7 rano i o 15 to juz w ogóle jest dramat. Az prosi się o rondo.

Skomentuj