Prawdziwe tłumy zgromadziły się dziś w Blachowni. W miejscowym domu kultury najmłodsi mieszkańcy osiedla odbierali prezenty od świętego Mikołaja. Wcześniej społeczność zgromadziła się na skrzyżowaniu ulicy Tuwima i Broniewskiego, gdzie dzięki staraniom rady osiedla stanęła kilkumetrowa choinka.

Tegoroczne mikołajki były połączone w Blachowni z rozświetleniem choinki, która dzięki staraniom rady osiedla po raz pierwszy od długich lat stanęła w centralnym punkcie osiedla – na skwerze przy skrzyżowaniu ulicy Tuwima i Broniewskiego.

Drzewko zostało poświęcone przez księdza Jerzego Pawlika, proboszcza miejscowej parafii p.w. Piusa X i Marii Goretti, a następnie przewodnicząca rady osiedla Małgorzata Lipczyńska dokonała włączenia jego oświetlenia. Po kilku minutach przybyły na miejsce święty Mikołaj w asyście licznie zgromadzonych mieszkańców Blachowni udał się do domu kultury.

Tam najmłodsi mieszkańcy ubierali choinkę stojącą na scenie, a także brali udział w rozmaitych grach i konkursach. Jak to w mikołajki nie mogło również zabraknąć prezentów dla dzieciaków. Impreza zorganizowana przez dom kultury „Lech”, rady osiedla Blachownia i Przyjaźni oraz miejscową parafię cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Skomentuj