Święto w Większycach. Przy szkole oficjalnie otwarto dziś boisko wielofunkcyjne. ZDJĘCIA

1

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Większycach oficjalnie otwarto dziś nowe boisko wielofunkcyjne. Inwestycja powstała dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Rozwoju Reńskiej Wsi, które pozyskało na ten cel blisko 200 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięła kadra pedagogiczna z miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, dzieci i ich rodzice, przedstawiciele władz gminy, zaproszeni goście, a także zwykli mieszkańcy. Na boisko miejscowa społeczność czekała od długiego czasu. W końcu się udało, za sprawą Stowarzyszenia Rozwoju Reńskiej Wsi, które w 2017 roku przygotowało wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekt uzyskał akceptację Lokalnej Grupy Działania Euro-Country, a następnie zdobył dofinansowanie.

Koszt budowy wielofunkcyjnego boiska o sztucznej nawierzchni wyniósł nieco ponad 180 tysięcy złotych. Gmina Reńska Wieś zadbała o łapacze piłek zamontowane na ogrodzeniu, a w najbliższym czasie ma zapewnić też monitoring na obiekcie.

Przecięcia wstęgi dokonali dziś dyrektor ZSP w Większycach Aleksandra Wrazidło, wójt gminy Marian Wojciechowski oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora. Uroczystego poświęcenia boiska dokonał ksiądz Krystian Glomb, proboszcz miejscowej parafii. Dyrektor szkoły przekazała podziękowania na ręce osób, które były zaangażowane w realizację projektu, a także przyjaciół na co dzień wspierających placówkę.

Boisko ma być ogólnodostępne. Przy sprzyjającej aurze zajęcia na nim będą odbywać dzieci z miejscowego ZSP, zaś popołudniami i w weekendy będzie ono otwarte dla wszystkich mieszkańców. Jak podkreślał wójt Wojciechowski, po realizacji inwestycji w Większycach wszystkie szkoły na terenie gminy mogą pochwalić się nowoczesnymi boiskami.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj