Świetny występ Żanety Skwrońskiej-Kozubik na międzynarodowych zawodach w Zakrzowie

0
Dekoracja konkursu GP: Ż. Skowrońska-Kozubik (POL), B. Freire (POR), D. Ellermann (EST). Fot: Łukasz Kowalski.

W miniony weekend w hali zakrzowskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich już po raz dziesiąty odbywały się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu. Podczas tegorocznej edycji CDI*** Zakrzów zaprezentowały się sześćdziesiąt cztery pary z trzynastu krajów, które rywalizowały w kategoriach dzieci, juniorów, młodych jeźdźców i oczywiście seniorów.

Nasz kraj reprezentowali zawodnicy najlepsi w swoich kategoriach, oprócz nich na zakrzowskiej arenie można było zobaczyć Czechów, Duńczyków, Estończyków, Litwinów, Niemców, Norwegów, Portugalczyków, Rosjan, Słowaków, Szwedów, a nawet zawodników z tak odległych krajów jak Malezja, czy RPA.

W najbardziej prestiżowym konkursie Grand Prix rozgrywanym pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego bardzo dobrze wypadła reprezentantka gospodarzy Żaneta Skowrońska-Kozubik na wałachu Romantic P. Był to dopiero drugi start tego wierzchowca w zawodach tak wysokich rangą. Zakrzowianka była najlepsza z całej polskiej ekipy, pokonując między innymi aktualnych medalistów Mistrzostw Polski (Katarzynę Milczarek i Mateusza Cichonia) i plasując się ostatecznie na drugim miejscu, tuż za rewelacyjnym Portugalczykiem Boaventura Freire na Sai Baba Plus.

W finałowym konkursie dużej rundy – Grand Prix Freestyle – Żaneta Skowrońska-Kozubik ponownie zajęła wysoką drugą lokatę ustępując jedynie Portugalczykowi, co jest świetną prognozą przed tegorocznymi Mistrzostwami Polski. Już w najbliższy weekend zapraszamy do Zakrzowa na finał Halowego Pucharu Opolszczyzny w skokach przez przeszkody.

Konkurs Junior Individual: Julia Rogowska i Da Capo 163 (LKJ Lewada). Fot: Łukasz Kowalski.
Konkurs Grand Prix: Żaneta Skowrońska-Kozubik i Romantic P (LKJ Lewada). Fot: Łukasz Kowalski

Skomentuj