Świetny występ ratowników z Kędzierzyna-Koźla. Karol Rekowski z rekordami Polski

0

Odległa Kościerzyna okazała się szczęśliwym miejscem dla ratowników wodnych z MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle. Podczas ostatniej w tym roku rundy Grand Prix Polski zawodnicy z naszego miasta zdobyli aż 9 krążków – 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. 

Medale to nie jedyne osiągnięcia kędzierzyńsko-kozielskiej reprezentacji. Wśród naszych zawodników zdecydowanie wyróżniał się zdobywca 2 złotych i 1 srebrnego krążka – Karol Rekowski. Nasz młodzik w zwycięskich konkurencjach poprawił rekordy Polski i bezapelacyjnie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii. Wrażenie robią również osiągnięcia jednej z naszych juniorek. Joanna Czok w Kościerzynie aż sześciokrotnie stawała na podium. Zdobyte indywidualnie złoto, srebro oraz 3 brązy zapewniły jej drugą lokatę w klasyfikacji generalnej open. Ostatni  medal padł łupem żeńskiej sztafety, w której skład poza Joanną Czok weszły także Julia Guziak, Jadwiga Burzyńska i Paulina Reszczyńska. Nasze zawodniczki swoją konkurencję zakończyły na drugim miejscu.

Cały zespół do startów przygotowywał duet trenerski Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk. Przed MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle jeszcze jedna ważna impreza w tym roku. W grudniu nasza drużyna weźmie udział w zimowych mistrzostwach Polski.

Skomentuj