Świetny występ młodych siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Przywieźli srebrne medale z Drezna

0

Drużyna gimnazjalistów z drugiej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 z Kędzierzyna-Koźla wzięła udział w XVI Międzynarodowym Turnieju „Striezel Cup”, który odbył się w dniach 1-3 grudnia w Dreźnie. W zawodach wzięło udział 16 zespołów z Niemiec, Polski, Szwajcarii i Austrii.

Kędzierzynianie spisali się w imprezie znakomicie. Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej, gdzie pokonali siatkarzy z: TSV Grafing, Schleswig Holstein, Berliner TSC, SC Gymnasium Leonhard Basel nasi zawodnicy stoczyli bardzo zaciętą i obfitującą w spektakularne zagrania walkę z rywalami z niemieckiego Dachau. Po wygraniu pewnie pierwszego seta gimnazjaliści z „Piastów” w drugiej partii odrobili stratę ze stanu 10:17 i wygrali tą odsłonę 27:25 i całe spotkanie 2:0. W wielkim finale nasi siatkarze zmierzyli się z zawodnikami klubu MOS WOLA Warszawa. Niestety po wyczerpującym spotkaniu półfinałowym w meczu o złoto kędzierzynianie nie sprostali silnym rywalom ze stolicy i zajęli ostatecznie drugie miejsce w całej imprezie.

Drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Gawron, Piotr Jakubczyk, Emanuel Ścieszka, Mateusz Fedorowicz, Arkadiusz Pągowski, Marceli Miksiewicz, Kewin Brodacki, Bartosz Bojaryn, Tomasz Wójcik, Jakub Rosak, Michał Maziarz i Michał Hołoga. Trenerem zespołu jest Tomasz Siemaszko.

Przez cały turniej drużynę wspierała i ze wszystkich sił dopingowała grupa kędzierzyńskich rodziców, którym należą się szczególne słowa podziękowania.

Poza rywalizacją sportową poczuliśmy magię zbliżających się Świąt odwiedzając jeden z najstarszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Zwiedziliśmy również bardzo ciekawe Muzeum Transportu w Dreźnie. Zmęczeni ale pełni wielu wrażeń wróciliśmy do domu i nie możemy się doczekać kolejnych startów.

Skomentuj