Świetny występ młodych pływaków MMKS na zawodach w Opolu. ZDJĘCIA

3

We wtorek i środę odbyły się w Opolu Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat w pływaniu. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z 15 klubów woj. śląskiego i opolskiego. Wspaniały prezent świąteczny sprawili wszystkim sympatykom pływania zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie klas Mistrzostwa Sportowego PSP nr 9.

Zawodnicy, 13-letni uczniowie klasy 7s PSP nr 9, w zdecydowany sposób wygrali rywalizację drużynową z koalicją klubów śląskich i opolskich. Pływacy w składzie: Patrycja i Martyna Wojciechowskie, Oliwia Lerach, Natalia Skrzypczak, Jagoda Justyńska, Daniela Kuklo, Tomasz Dudziński, Jacek Matula, Szymon Skrzypiec i Jakub Trojnar uzyskali łącznie 11809 pkt. i wyprzedzili drugi w klasyfikacji zespół „Manty” Kochłowice Ruda Śląska o 623 pkt.

Od kilku lat walczyliśmy o powrót na „fotel” najlepszego zespołu w województwie śląskim i opolskim, i tym razem dokonaliśmy tego w znakomitym stylu. W kategorii 12-latków nasi reprezentanci wywalczyli trzecie miejsce zdobywając 8612 punktów, wyprzedzając czwarty w klasyfikacji zespół MKS Park Wodny Tarnowskie Góry o 3 punkty. W tej kategorii wiekowej Kędzierzyn-Koźle reprezentowali: Liliana Gorska, Zuzanna Kordek, Julia Jaśkowska, Wiktoria Orszak, Wojciech Merz, Oskar Moszyk, Tomasz Gendera, Michał Wit, Mailo Broś-Załęski, Kacper Duszkiewicz, Oliver Stankiewicz i Paweł Rola.

Oprócz sukcesów drużynowych nasi zawodnicy wywalczyli 8 medali (1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe).

– Gratulujemy sukcesów zawodnikom. Dziękujemy bardzo za wsparcie Urzędowi Miasta i Gminy Kędzierzyn-Koźle za pomoc rodzicom oraz trenerom klubu – przekazują opiekunowie drużyny.

3 KOMENTARZE

Skomentuj