piątek, 19 kwietnia 2024 09:21

Świetny występ lekkoatletów MMKS-u na Mistrzostwach Województwa Młodzików i Dzieci

W sobotę, 3 września na stadionie w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików i Dzieci U14. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy MMKS, którzy wrócili ze stolicy regionu z 12 medalami.

Najlepiej zaprezentował się Arkadiusz Halek, który zdobył trzy medale. Arek był najlepszy w rzucie dyskiem, uzyskując wynik 48.61m, co jest czwartym tegorocznym rezultatem w Polsce i zajął pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Wspólnie z kolegami: Jakubem Kapicą, Kacprem Murawskim i Tomaszem Harcem wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x100m.

Tomasz Harz wygrał konkurs skoku wzwyż i był drugi w wieloskoku. Na najwyższym stopniu podium w biegu na 1000m z przeszkodami stanął Jakub Kapica. Brązowe medale zdobyli: Emila Bujak i Kacper Murawski w skoku w dal, Damian Streiss w biegu na 1000m z przeszkodami. Dziesiąty medal dla MMKS w kategorii młodzików zdobyła podopieczna Marka Skrzydlewskiego Laura Świerczek, która w biegu na 100m zdobyła brązowy medal. Dwa srebrne medale w kategorii dzieci U14 zdobył Oliwier Świstek, rywalizujący w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Trenerem medalistów jest Andrzej Saczko.