Świetne wieści dla kierowców! Jeszcze dziś drogowcy otworzą rondo w Reńskiej Wsi

6

Trwająca od wiosny gehenna kierowców podróżujących drogami krajowymi nr 38 i 45 dobiega końca. Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze dziś zamierza oddać do użytku nowe rondo powstałe na skrzyżowaniu obu krajówek z drogą wojewódzką nr 418 w Reńskiej Wsi.

Na rondo mieszkańcy Reńskiej Wsi czekali od długich lat. Miejscowe skrzyżowanie krajówek i drogi wojewódzkiej było bezsprzecznie najniebezpieczniejszym na terenie całego powiatu. Regularnie dochodziło na nim do wypadków i kolizji. Wreszcie w ubiegłym roku zapadła decyzja o jego przebudowie. Nowe rondo jest jednym z elementów dużej przebudowy drogi na odcinku od Poborszowa do Reńskiej Wsi.

Prace prowadzone są od wiosny i potrwają jeszcze przez kilka miesięcy. Roboty wiążą się z dużymi utrudnieniami, całkowicie zamknięty dla ruchu był cały remontowany odcinek. Dziś ma się to zmienić.

– W godzinach popołudniowych, najpewniej około 17 zamierzamy otworzyć rondo dla ruchu. Będzie nim można przejechać w trzech kierunkach: Głubczyc (DK nr 38), Raciborza (DK nr 45) i Kędzierzyna-Koźla (DW nr 418) – informuje Bogusław Pilch z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak wcześniej poinformował zarządca drogi, całkowite zakończenie prac i oddanie całej drogi do użytku można nastąpić w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku.

6 KOMENTARZE

  1. A kiedy otwarcie odcinka obwodnicy koło ronda Reńskiej Wsi, tam nie było nic robione. Otworzyć też ten odcinek i puścić tylko ruch w kierunku Raciborza, a nie cały ruch przez miejscowość.

    • Przecież odcinek między nowym rondem w Reńskiej Wsi a rondem w Większycach też był remontowany i nie jest jeszcze do końca gotowy to jak można otworzyć odcinek obwodnicy i puścić tam ruch na Racibórz. Pomyśl zanim coś napiszesz

  2. Oby było bezpieczniej, mam nadzieję że kierowcy nie będą przejeżdżać rondo na wprost, takie przypadki już się zdarzały w innych miejscach. Życzę kierowcom wyobraźni, i aby włączyli myślenie podczas jazdy.

  3. drodzy kierowcy
    proszę uważać na nowo przebudowanym skrzyżowaniu skręt al.Jana Pawła II ze strony oś piastów na wojska polskiego dzisiaj 24.11.2018 przy skręcie na ulicę wojska polskiego rozwaliłem oponę (nowa opona zimowa wiodącego koncernu oponiarskiego) najechałem na krawężnik (krawężnik bardzo wysoki ostry bardziej wysunięty z wysepką niż przed przebudową) kto to do cholery projektuje i buduje aby na łukach stosować takie krawężniki qurwica człowieka bierze

Skomentuj