czwartek, 25 kwietnia 2024 03:58

Święta w siodle. Zawodnicy Lewady z powodzeniem rywalizowali na zawodach w Belgii i Słowacji

Wielkanocy weekend był bardzo pracowity dla zawodników Lewady Zakrzów, którzy rywalizowali na Międzynarodowych Zawodach w Ujeżdżeniu na Słowacji i w Belgii. Po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją konia, na międzynarodową arenę powróciła Magdalena Jura i Ron.

Nasza para uzyskała w Samorin w konkursie Grand Prix notę 68,522%, plasujac się na drugim miejscu - najwyższym z ekipy polskiej. W rundzie Dzieci w Samorin startowała Zofia Kaczmarek, która zwyciężyła w konkursach Individual oraz Team i zajęła drugie miejsce w Preliminary. W konkursach rundy Młodych Jeźdźców raz na miejscu trzecim i dwukrotnie na drugim uplasowała się Maria Stelmaszyk, która w Samorin startowała na dwóch wierzchowcach - Despacito oraz Galapagosie. W rundzie Juniorów Taja Zoll na I'm a Dreamer dwuktornie zajęła miejsce piąte, a w finałowym konkursie freestyle była czwarta. W seniorskich konkursach małej rundy na trzecim miejscu plasowała się Susanne Krohn dosiadająca Aduschinski Epona.

Z kolei na silnie obsadzonych zawodach St-Truiden w Belgii, po raz pierwszy w tym roku na międzynarodowej arenie zaprezentowała się Veronica Pawluk na D'Artagnanie. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Pony z ubiegłego roku, ze świetnym wynikiem 77,467% zwyciężyła w finałowym konkursie Pony Freestyle.