Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Odrzańskich Ogrodach. Będą bezpłatne szkolenia z ratownikami

0

Pierwsza pomoc to podstawowa umiejętność, która może zapewnić skuteczne i szybkie interwencje w celu zmniejszenia obrażeń i cierpienia oraz zwiększenia szans na przeżycie osoby w potrzebie.

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) wprowadziła Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w 2000 roku. Każdego roku ponad 100 Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca na całym świecie organizuje wydarzenia i uroczystości w drugą sobotę września, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat tego, jak pierwsza pomoc może uratować życie na co dzień i w sytuacjach kryzysowych.

W tym roku Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzimy 10 września. Z okazji tego dnia przygotowano dostępne dla wszystkich chętnych krótkie szkolenie z zakresu podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbędzie się w najbliższą sobotę 10 września w godzinach od 12 do 14 – na placu przed wejściem do galerii handlowej Odrzańskie Ogrody.

Szkolić z udzielania pomocy będzie zespół Ratowników Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Zasady prawidłowego postępowania i udzielania pomocy przy zdarzeniach drogowych omówią Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Zasady naszego bezpieczeństwa i statusu jako ratowników w wyjątkowych okolicznościach jakim jest udzielanie pierwszej pomocy omówią Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Każdy ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy, od naszej reakcji na wypadek zależy życie drugiego człowieka. Warto pamiętać, że u osoby, która nie oddycha, a jej krążenie jest niewydolne, mamy tylko 4 minuty na uratowanie jej mózgu przed nieodwracalnymi zmianami, dlatego tak ważna jest znajomość podstawowych zasad pierwszej pomocy.

Bierne czekanie nie daje żadnych szans! Działajmy wspólnie!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj